3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa zaoferowana zostanie szczepionka przypominająca COVID-19, ponieważ rząd poparł daleko idącą ekspansję programu szczepień, aby poradzić sobie z potencjalnym wpływem wariantu Omicron. W poniedziałek po południu brytyjski organ doradczy ds. szczepionek – Wspólny Komitet ds. Szczepionek i Immunizacji (JCVI) – zalecił:

• Szczepienia przypominające dla wszystkich powyżej 18. roku życia
• Skrócenie odstępu między drugim wstrzyknięciem a szczepieniem przypominającym z sześciu miesięcy do trzech miesięcy
• Drugie szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat – ponownie po nie mniej niż trzech miesiącach
• Osoby z ciężko obniżoną odpornością mają otrzymać dostęp do kolejnej dawki przypominającej – co dla niektórych oznacza czwartą dawkę tej zimy
• Boostery składające się ze szczepionki Pfizer lub połowy dawki szczepionki Moderna

Niedługo potem, wygłaszając oświadczenie w Izbie Gmin, sekretarz zdrowia Sajid Javid potwierdził, że rząd przyjmie wszystkie zalecenia „w całości”. Posunięcie, dzięki któremu miliony osób w Wielkiej Brytanii będzie kwalifikować się do trzeciej dawki przypominającej, nastąpiło w wyniku rosnącego międzynarodowego zaniepokojenia nowym wariantem Omicron COVID-19. Pan Javid powiedział parlamentarzystom: „W tym wyścigu między szczepionkami a wirusem nowy wariant mógł dać wirusowi dodatkowe fory”. Zastępca naczelnego lekarza, profesor Jonathan Van-Tam, powiedział, że „naukowcy z całego świata” zgadzają się, że wariant Omicron „wzbudza niepokój”, ale podkreślił, że istnieje „wysoki stopień niepewności” co do tego.

Przemawiając na telewizyjnym spotkaniu informacyjnym, prof. Van-Tam powiedział: „Chcę jasno powiedzieć, że na tym etapie nie wszystko jest stracone i nie chcę, aby ludzie wpadali w panikę na tym etapie. Jeśli skuteczność szczepionki zostanie zmniejszona, co wydaje się do pewnego stopnia prawdopodobne, największe wysiłki będą prawdopodobnie skierowane w stronę zapobiegania infekcjom i miejmy nadzieję, że będą mniejsze skutki w zapobieganiu ciężkim chorobom. Ale to jest coś, co naukowcy mogą wypracować w ciągu najbliższych kilku tygodni”. Dodał, że kampania szczepień boosterami „nigdy nie była bardziej żywotna niż w tym momencie”.

„Dla mnie – a jak wiecie, kocham piłkę nożną – zaczynaliśmy z 11 graczami w drużynie ze szczepionką i można powiedzieć, że w pewnym sensie odnieśliśmy kilka kontuzji, gdy pojawiła się Alpha, a potem Delta, te warianty, które różnią się od oryginalnego szczepu Wuhan” – powiedział prof. Van-Tam. „Musieliśmy używać naszych kół ratunkowych z ławki, aby utrzymać nas w grze. Ale jesteśmy w grze i widać, że z obecną epidemiologią w odniesieniu do Delty, szczepionki trzymają się bardzo dobrze i w dużej mierze trzymają nas z dala od kłopotów. Teraz Omicron jest jak zgarnięcie kilku żółtych kartek kluczowym graczom na szczycie. Możemy się podnieść, ale zaczynamy odczuwać ryzyko, że możemy zejść do 10 graczy.”

„A jeśli tak się stanie lub jeśli istnieje ryzyko, że tak się stanie, w międzyczasie potrzebujemy wszystkich na boisku, aby poprawić swoją grę. A to naprawdę poprawia ich grę pod względem boosterów i przeciwciał. Nie będziemy czekać na czerwoną kartkę, teraz będziemy działać zdecydowanie i prosimy wszystkich o poprawę gry. Prosimy wszystkich, aby odegrali swoją rolę w pilnej potrzebie programu wzmacniającego – nadchodzącego w momencie, gdy zostaniesz wezwany przez NHS”.

Przemawiając podczas briefingu na temat danych, dr June Raine, dyrektor naczelny Agencji Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA), powiedziała, że ​​„dokładna ocena” i monitorowanie wykazało, że dla osób w wieku od 12 do 15 lat jest bezpieczne przyjęcie drugiej dawki szczepionki, ponieważ nie ma „nowych problemów związanych z bezpieczeństwem”. „Nasze przesłanie dla osób w wieku 12-15 lat jest takie, że przyjęcie drugiej dawki szczepionki Pfizer jest bezpieczne i jeśli zostaniesz wezwany do otrzymania drugiej dawki, proszę idź i skorzystaj z tej oferty. Zapewni to, że będziesz dalej chroniony przed COVID-19” – powiedziała dr Raine. Dodała, że ​​jest „bardzo prawdopodobne”, że ocena, czy zatwierdzić szczepienie Pfizera dzieciom w wieku pięciu lat, zakończy się przed Bożym Narodzeniem.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych