5000 funtów kary jeśli wyjedziesz na zagraniczne wakacje!

Próba wyjazdu na wakacje za granicę spowoduje nałożenie grzywny w wysokości 5000 funtów zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi koronawirusa. Przepisy dotyczące ograniczeń COVID-19 obejmują zakaz opuszczania Wielkiej Brytanii bez rozsądnej wymówki – z wysoką grzywną dla osób łamiących ten przepis. Nowe przepisy będą oznaczały również, że protesty będą uznawane za dozwolony wyjątek od zakazu masowych zgromadzeń.

Posłowie będą głosować nad ustawami – oficjalnie zatytułowanymi The Health Protection (Coronavirus, Restrictions) (Steps) (England) Regulations 2021 – w czwartek. Jeśli zostaną zatwierdzone, wejdą w życie w najbliższy poniedziałek – 29. marca. Chociaż nowe przepisy wygasną do 30. czerwca, sekretarz zdrowia Matt Hancock zasugerował, że zagraniczne wakacje mogą być dozwolone przed tą datą. Powiedział Sky News, że rządowy przegląd podróży międzynarodowych – którego wyniki mają nastąpić w przyszłym miesiącu – zadecyduje, czy zezwolić mieszkańcom Wielkiej Brytanii na wakacje za granicą od 17. maja.

To najwcześniejsza data, od której ministrowie rozważają zezwolenie na podróże zagraniczne bez uzasadnionego pretekstu, zgodnie z wcześniejszym planem premiera dotyczącym złagodzenia przepisów dotyczących blokad. „Na pytania, czy ludzie będą mogli podróżować za granicę tego lata, odpowie Global Travel Taskforce, około 12. kwietnia” – powiedział Hancock Sky News. „Mapa drogowa wyznacza najwcześniejszą datę, od której pozwolimy na podróże międzynarodowe – bez jednego z wyraźnych powodów, których teraz potrzebujesz.”

„To się nie zmieniło. Sposób, w jaki wprowadzamy to w życie, jest częścią tych rozporządzeń mapy drogowej, które zostaną poddane pod głosowanie w czwartek. Jednak sekretarz zdrowia ostrzegł, że obecnie jest „za wcześnie, aby powiedzieć”, co grupa zadaniowa zdecyduje odnośnie zagranicznych wakacji, ze względu na niedawny wzrost liczby zakażeń COVID w Europie. „Powodem tego jest to, że obserwujemy wzrost tej trzeciej fali w niektórych częściach Europy, a także widzimy nowe warianty. Bardzo ważne jest, abyśmy chronili postęp, jaki udało nam się osiągnąć tutaj, w Wielkiej Brytanii” – dodał.

Nowe przepisy wpisują się w ruch ministrów w sprawie rozszerzenia środków zawartych w ustawie o koronawirusie. Niektórzy konserwatywni posłowie mają się zbuntować, ale oczekuje się, że rząd z łatwością zdobędzie poparcie Izby Gmin. W przypadku podróży zagranicznych nowe prawo stanowi, że nikt nie może „opuścić Anglii, aby podróżować do miejsca docelowego poza Wielką Brytanią, podróżować do lub być obecnym w punkcie w celu podróży stamtąd do miejsca docelowego poza Zjednoczonym Królestwem bez rozsądnej wymówki.”

Zgodnie z przepisami na osoby, które złamią tę zasadę, mogą mieć nałożone grzywny w wysokości 5000 GBP. Zagraniczne podróże na wakacje są już nielegalne, ale kara jest nowym środkiem. W przypadku osób opuszczających Wielką Brytanię można już wydać mandat w wysokości 200 GBP dla tych, którzy nie wypełnią formularza zgłoszenia podróży, zawierającego dane osobowe i powód podróży. Istnieje szereg wyjątków od zakazu, które dotyczą podróży:
• Praca
• Nauka
• Obowiązki prawne lub głosowanie
• Przeprowadzka, sprzedaż lub wynajem nieruchomości
• Powody związane z opieką nad dzieckiem lub obecność przy porodzie
• Odwiedzanie umierającego krewnego lub bliskiego przyjaciela
• Uczestnictwo w pogrzebie
• Zawarcie związku małżeńskiego lub udział w ślubie bliskiego krewnego
• Wizyty lekarskie

Zakaz nie dotyczy osób podróżujących do wspólnego obszaru podróży Wysp Normandzkich, Wyspy Man i Republiki Irlandii – chyba że nie jest to ostateczne miejsce docelowe.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych