7-letni i starsi uczniowie będą musieli nosić maski na terenie szkół w Anglii!

Uczniowie w wieku 7 lat i starsi powinni nosić maski na twarzach we wspólnych przestrzeniach publicznych, powiedział szkołom Departament Edukacji w Anglii. Porady są również obowiązujące dla osób odwiedzających szkoły w Anglii. Zalecenie pojawia się po tym, jak premier wprowadził nowe przepisy dotyczące osłon twarzy po wykryciu wariantu Omicron w Wielkiej Brytanii. Uważa się, że nowy wariant COVID jest bardziej zakaźny, a urzędnicy służby zdrowia ostrzegli przed możliwością uniknięcia przez nowy szczep ochrony zapewnianej przez szczepionki, chociaż obecnie jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy tak jest.

Od wtorku noszenie masek będzie obowiązkowe w sklepach i środkach transportu publicznego – zbliżając Anglię do innych części Wielkiej Brytanii. Zwolnione z obowiązku będą puby i restauracje. Inne środki, które wejdą w życie tak szybko, jak to możliwe, obejmują każdą osobę zidentyfikowaną jako kontakt z kimś zakażonym wariantem Omicron, która musi izolować się przez 10 dni – niezależnie od statusu szczepienia. Każdy, kto wjedzie do Wielkiej Brytanii z zagranicy, będzie musiał wykonać test PCR i izolować się, dopóki nie uzyska wyniku negatywnego.

Na konferencji prasowej przy Downing Street Boris Johnson określił środki jako „tymczasowe i zapobiegawcze” – i powiedział, że zostaną zweryfikowane za trzy tygodnie. Tylko obywatele brytyjscy i irlandzcy będą wpuszczani do Wielkiej Brytanii z niektórych krajów południowej Afryki, które zostały nowo dodane do czerwonej listy podróży. Będą musieli wykazać negatywny wynik testu zrobioneego w ciągu trzech dni od wyjazdu i spędzić 10 dni w zatwierdzonym przez rząd hotelu kwarantanny.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych