9-letnia dziewczynka śmiertelenie postrzelona w Liverpoolu

Policja podała szczegóły poniedziałkowej strzelaniny, w czasie której mężczyzna strzelił w kierunku domu, raniąc matkę i śmiertelnie raniąc dziewięcioletnią Olivie Pratt-Korbel. Olivia została zabita w poniedziałek po godzinie 22:00 po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez innego mężczyznę z bronią, wdarł się do jej domu. Drugi mężczyzna podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, po czym wystrzelił na oślep. Olivia została śmiertelnie ranna, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w ramię. Miały miejsce dwa kolejne strzały do ​​35-letniego mężczyzny w domu, trafiając go w ciało, zanim napastnik uciekł pieszo.

Przyjaciele mężczyzny, który siłą wszedł do domu, zabrali go na zewnątrz do ciemnego audi i odwieźli do szpitala „podczas gdy Olivia leżała umierająca”, powiedziała komendant, Serena Kennedy. Pojazd, którym podróżowali, został przejęty. Detektyw naczelny nadinspektor Mark Kameen powiedział: „Teraz podejrzewamy, że około godziny 22.00 dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue od strony Finch Lane. W tym czasie podeszła do nich samotna osoba – potencjalnie mężczyzna – ubrana w czarną kurtkę, czarną kominiarkę z daszkiem, ciemne spodnie i czarne rękawiczki. Miał przy sobie pistolet.”

Ta osoba strzeliła do dwóch mężczyzn, zmuszając ich do ucieczki. Po usłyszeniu strzałów na ulicy matka Olivii otworzyła drzwi do rodzinnego domu. Ścigany mężczyzna wdarł się do ich domu. Po postrzeleniu Olivia została przewieziona do szpitala Alder Hey w stanie krytycznym, gdzie później zmarła. Mężczyzna i jej matka są leczeni w szpitalu z powodu obrażeń. 35-latek jeszcze nie złożył zeznań z powodu odniesionych obrażeń. Komendant policji Kennedy powiedziała, że rodzina Olivii jest „całkowicie zdruzgotana i załamana”.

Dodała: „Wiem, że morderstwo Olivii wstrząsnęło naszą społecznością, która jest całkiem słusznie zdenerwowana i oburzona, że tak odrażająca zbrodnia miała miejsce tutaj na ulicach Merseyside. Mieszkańcy Liverpoolu i Merseyside są znani ze współczucia i współpracy w czasach kryzysu i wiem, że nasze społeczności, ludzie chcą pomóc rodzinie w każdy możliwy sposób. To nie jest czas, aby ktokolwiek posiadający informacje, kto jest odpowiedzialny za tę strzelaninę, pozostał cicho. Nadszedł czas, aby nasze społeczności spotkały się z nami i uczyniły z Merseyside miejsce, w którym używanie broni na naszych ulicach jest całkowicie niedopuszczalne, a ci, którzy jej używają, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”.

Komendant policji Kennedy dodała: „Olivia zginęła w 15. rocznicę śmierci Rhysa Jonesa. Jego morderstwo powinno być momentem przełomowym w przestępstwach z użyciem broni i stosowaniu przestępstw na naszych ulicach”. Ukochani Olivii są trzecią rodziną, która w zeszłym tygodniu straciła kogoś w wyniku przestępstwa z bronią w Merseyside. Policja zaapelowała do zaangażowanych osób o zgłoszenie się, mówiąc, że przestępstwo „przekracza każdą granicę”. „Chcemy również skorzystać z okazji, aby zaapelować do członków świata przestępczego i poprosić ich o zbadanie sumienia, ponieważ mogą mieć ważne informacje, które mogą nam pomóc. Zabicie dziewięcioletniego dziecka to absolutna tragedia i przekracza wszelkie granice, a ja zachęcam ich, aby zrobili to, co właściwe, abyśmy mogli wsadzić tę osobę za kratki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *