Aktywiści klimatyczni zablokowali główny most w Londynie [ZDJĘCIA/WIDEO]

Policja aresztowała 30 działaczy na rzecz klimatu po tym, jak główny most w centrum Londynu został zablokowany przez siedzący protest. Aresztowania na moście Lambeth nastąpiły po nałożeniu na protesty warunków ustawy o porządku publicznym, które odbyły się w celu poparcia dziewięciu działaczy Insulate Britain, którzy zostali aresztowani w tym tygodniu. Most został wyłączony dla ruchu na kilka godzin w sobotę z powodu strajku okupacyjnego, w którym początkowo uczestniczyło do 250 osób, które maszerowały z Królewskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Odnosząc się do warunków ustawy o porządku publicznym nałożonych na protest, Metropolitan Police powiedziała: „Most Lambeth został ponownie otwarty, dokonano 30 aresztowań za naruszenie warunków S14”. Policja poinformowała również, że Vauxhall Cross, do którego przeszli niektórzy demonstranci, został ponownie otwarty. Wcześniej umundurowani funkcjonariusze stali na Lambeth Bridge, gdy ruch uliczny był kierowany, a Metropolitan Police twierdziła, że ​​jest to „dla bezpieczeństwa wszystkich”. Demonstranci wygłaszali przemówienia, śpiewali piosenki, jedli obiad i skandowali hasła.

Okrzyki wybuchły wcześniej, gdy działacze kampanii powiedzieli tłumowi, że dziewięciu uwięzionych działaczy na rzecz klimatu Insulate Britain to „więźniowie polityczni” i nie będą ostatnimi, którzy zostaną zamknięci. Dziewięciu protestujących trafiło w tym tygodniu do więzienia za złamanie zakazu mającego na celu zapobieżenie blokadom dróg, które wywołały gniew wśród kierowców i innych osób dotkniętych protestami. Extinction Rebellion powiedział później, że sobotni protest miał na celu złamanie nakazu przyznanego National Highways, w solidarności z co najmniej 34 osobami, które do tej pory złamały te nakazy, w tym z tymi, którzy zostali skazani w tym tygodniu.

Gabriella Ditton, 27, animatorka z Norwich w Norfolk, była jedną z osób, które wzięły udział w sobotniej demonstracji. Powiedziała, że ​​była aresztowana sześć razy, w tym raz za złamanie nakazu. Powiedziała: „Spodziewam się, że w pewnym momencie pójdę do więzienia na co najmniej sześć miesięcy, ponieważ nie będę za to przepraszać. Od kilku lat wiem, że jedyną rzeczą, która nam służy, jest opór społeczny. Wierzę, że ludzie to rozumieją. Rozwiązania tego kryzysu istnieją, potrzebujemy tylko woli politycznej, aby to zrobić”.

Zoe Cohen, lat 51, powiedziała, że ​​przyjechała ze swojego domu w Warrington w Cheshire, aby wziąć udział w demonstracji, ponieważ jest „zła, zrozpaczona i żałuje ogromnej ilości przyrody, którą już straciliśmy”. Powiedziała, że ​​„zwykli ludzie nie powinni tego robić i zaryzykuje więzienie” oraz dodała, że ​​„wszelkie zakłócenie jest mikroskopijne dla cierpienia milionów ludzi, którzy umierają teraz na całym świecie z powodu tego kryzysu”. Insulate Britain rozpoczęło falę protestów we wrześniu, a zwolennicy zablokowali M25, drogi w Londynie, w tym wokół Parlamentu, drogi w Birmingham i Manchesterze oraz wokół portu w Dover w hrabstwie Kent.

W ostrzeżeniu skierowanym do policji podczas protestu Gully Bujack powiedział: „Te ulice są nasze, a my postawimy jedną nogę przed drugą i spróbujcie nas zatrzymać”. Dodała: „Możesz uwięzić osobę, ale nie opór”. Grupa, obserwowana przez umundurowanych funkcjonariuszy, następnie wyruszyła w kierunku Westminster, skandując „siła ludziom”. Rozbrzmiały wiwaty, gdy jeden z działaczy kampanii powiedział tłumowi, że „dobrzy ludzie mają obowiązek nie przestrzegać złych praw”. Insulate Britain powiedział, że nie jest zaangażowany w organizację wydarzenia, które zostało opisane przez uczestników jako kierowane przez społeczność.

Dziewięciu protestujących zostało skazanych w środę w Sądzie Najwyższym po tym, jak przyznali się do złamania nakazu, biorąc udział w blokadzie na skrzyżowaniu 25 autostrady M25 w godzinach porannego szczytu 8. października. Ana Heyatawin (lat 58) i Louis McKechnie (lat 20) zostali skazani na trzy miesiące więzienia, podczas gdy Ben Buse (36 lat), Roman Paluch-Machnik (28 lat), Oliver Rock (lat 41), Emma Smart (lat 44), Tim Speers (lat 36) i James Thomas (lat 47) otrzymali czteromiesięczne wyroki. Ben Taylor, lat 37, został skazany na dłuższy wyrok sześciu miesięcy „aby powstrzymać (go) od dalszych naruszeń”, po tym, jak wnioski w sądzie we wtorek zostały opisane przez Dame Victoria Sharp jako „podżegające” i „wzywające do łamania prawa”.

Źródło zdjęcia głównego: Extinction Rebellion

Informacje ze świata

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych