Angielskie szpitale pod bezprecedensową presją jak na tę porę roku

NHS znajduje się pod „bezprecedensową presją” jak na tę porę roku, ostrzegł dyrektor naczelny NHS Providers. Chris Hopson powiedział, że służba zdrowia doświadcza „bardzo, bardzo dużej liczby osób przychodzących na oddziały ratunkowe”, a „pogotowie ratunkowe jest pod prawdziwą presją”. Powiedział Trevorowi Phillipsowi ze Sky News: „Gdziekolwiek spojrzysz, Trevor, w całej NHS – czy to w usługach zdrowia psychicznego, czy w szpitalach – NHS jest pod bezprecedensową presją jak na tę porę roku i mówimy o okresie przed tradycyjnym szczytem zimowym.”

„Wiemy, że NHS odczuwa z reguły największą presję na początku roku do połowy stycznia, więc istnieje wysoki stopień zaniepokojenia. Choć oczywiście po to jest NHS. Jesteśmy tutaj, aby zapewnić najlepszą jakość opieki wszystkim, którzy jej potrzebują, a nasi pracownicy pracują absolutnie bezwzględnie, aby zapewnić zgodność usług ze statutem NHS, ponieważ po to tu jesteśmy”. Ostrzegł, że to „gra w zgadywanie”, jak długie mogą być listy oczekujących.

„Po prostu nie wiemy, ilu ludzi, którzy nie zgłosili się podczas Covid-19, podczas pandemii, faktycznie się zgłosi i dlatego jesteśmy w grze w zgadywanie o dokładną liczbę. Ale mogę was zapewnić, że personel i liderzy NHS pracują obecnie niezwykle ciężko, aby stworzyć plan, który zapewni nam jak najszybsze przebrnięcie przez te zaległości. Na przykład, po szczycie COVID w styczniu i lutym w tym roku, faktycznie osiągnęliśmy bardzo wysoki szczyt liczby osób czekających na zabiegi przez ponad rok. 430 000 osób. Obniżyliśmy ten szczyt o ponad jedną trzecią, ponieważ idziemy na całość.”

„Więc widzimy, że pracownicy idą tak mocno, jak to możliwe, aby zapewnić, że wykonamy planowe działania tak szybko, jak to możliwe”. W zeszłym tygodniu ratownicy medyczni ostrzegali, że pacjenci są „zagrożoni” rekordowymi opóźnieniami karetek. Według danych NHS England średni czas oczekiwania na wezwanie do potencjalnie poważnych schorzeń jest ponad dwukrotnie wyższy od normy krajowej.

Informacje ze świata

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych