Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona, ale maski pozostaną z nami w ramach rządowych planów ostatecznego złagodzenia ograniczeń 21. czerwca, donoszą angielskie media. Ludzie nie będą już musieli trzymać odległości „jednego metra plus” między sobą w pomieszczeniach, w ramach planów, aby wszystkie restauracje, puby, teatry i kina mogły w końcu zostać ponownie otwarte na pełnych obrotach. Ale omawiając wczoraj „ostatnie okrążenie” Wielkiej Brytanii podczas pandemii, minister spraw zagranicznych Dominic Raab ostrzegł, że niektóre środki, takie jak maski, będą obowiązywać do lata.

Powiedział programowi BBC Andrew Marr Show: „Chcemy znaleźć się w miejscu pod koniec czerwca, kiedy będziemy mogli przywrócić życie tak blisko normalności, jak to tylko możliwe, ale nadal będą musiały istnieć pewne zabezpieczenia”. Zapytany o środki bezpieczeństwa po 21. czerwca, dodał: „Myślę, że będzie to dystans – może będzie coś wokół masek. Jesteśmy już bardzo blisko, aby naprawdę wyjść z pandemii.”

„Myślę, że nadal musimy być ostrożni… Nie chcemy widzieć utraconych korzyści i nieudanych wyrzeczeń. Zanim dotrzemy do 21. czerwca, prawie wszystkie ograniczenia społeczne zostaną zniesione, więc pozostało tylko trochę więcej czasu, ale dobrze, że robimy to ostrożnie. Myślę, że po prostu musimy się upewnić, że na ostatnim okrążeniu będziemy ostrożni i nie stracimy osiągniętych korzyści” – dodał minister Raab.

Według The Times może to oznaczać, że widzowie w teatrach i kinach będą zmuszeni do noszenia masek podczas przedstawień. Pubom i restauracjom można nakazać zachowanie ekranów między stołami i wymaganie nakrycia twarzy podczas poruszania się w zamian za brak ograniczeń pojemności wewnątrz lokalów. Wiadomość ta wywołała niepokój w branży gastronomiczno-hotelarskiej, a Kate Nicholls z UKHospitality nazwała to „czerwoną flagą” dla firm. „21. czerwca to dla nas krytyczny moment. To jest punkt, w którym firmy z branży hotelarsko-gastronomicznej chciały ponownie wyjść na prostą i skręcić w dobrą stronę, miejmy nadzieję, że zaczną osiągać zyski ”.

Oczekuje się, że szczegóły dotyczące ostatecznego złagodzenia ograniczeń, po dalszym złagodzeniu ich w pomieszczeniach w dniu 17. maja, będą pochodzić z zaleceń zawartych w raporcie opracowywanym na podstawie testowych wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w całym kraju. Wczoraj 5000 ludzi wzięło udział w pierwszym wydarzeniu z muzyką na żywo w Wielkiej Brytanii od początku pandemii, w Sefton Park w Liverpoolu, w nie zdystansowanej społecznie imprezie próbnej. W kwietniu 4000 fanów piłki nożnej udało się na Wembley na półfinał Southampton kontra Leicester City FA Cup, a kilkaset osób zebrało się w Crucible Theatre na turniej snookera.

Uczestnicy wydarzeń musieli przedstawić negatywny wynik testu na Covid, aby mieć umożliwione wejście na wydarzenie, a następnie zostali poproszeni o ponowne przetestowanie się po nim.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Czworo dzieci w szpitalu po zjedzeniu słodyczy z marihuaną

Czworo dzieci trafiło do szpitala…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych