Belgia i Holandia zakazują wjazdu z UK z powodu nowego szczepu COVID-19

Belgia dołączyła do Holandii w zakazie podróży lotniczych z Wielkiej Brytanii z powodu obaw o nowy szczep koronawirusa. Posunięcie to następuje po tym, jak holenderskie władze zdrowotne potwierdziły co najmniej jeden przypadek tego samego wariantu, który skłonił Londyn i duże części południowo-wschodniej Anglii do powrotu do zaostrzonych ograniczeń. Loty z Wielkiej Brytanii do Holandii zostały zatrzymane i podobnie uczyniły władze Belgii.

Oczekuje się, że holenderskie środki będą obowiązywać co najmniej do nowego roku. Belgijski premier Alexander De Croo powiedział dziś, że wydaje rozkaz na 24 godziny rozpoczynający się o północy „z ostrożności” i ma nadzieję, że we wtorek będzie miał większą jasność. Uważa się również, że Niemcy rozważają podjęcie podobnych działań, a urzędnik rządu niemieckiego powiedział agencji prasowej DPA, że ​​ograniczenia lotów z Wielkiej Brytanii są „poważnie rozważaną opcją”.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że ​​utrzymuje „bliski kontakt” z Wielką Brytanią w sprawie nowej mutacji wirusa, dzieląc się informacjami i wynikami analiz na temat nowej epidemii. Główny lekarz Anglii, profesor Chris Whitty, powiedział, że Wielka Brytania poinformowała międzynarodowy organ opieki zdrowotnej o rozwoju sytuacji po tym, jak modelowanie wykazało szybkie rozprzestrzenianie się nowego wariantu w południowo-wschodniej Anglii.

Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO ds. Koronawirusa, powiedziała na początku tego tygodnia, że ​​szczep wykazuje podobieństwa do wariantu pierwotnie odkrytego u norek w Europie. W nowym raporcie opublikowanym przez WHO wezwano do „wzmocnionego” nadzoru na całym świecie w świetle ostatnich wydarzeń. Holenderskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że jeden taki przypadek został zidentyfikowany na początku grudnia i jest badany.

W międzyczasie stwierdzono, że „wszelkie wydostawanie się tego szczepu wirusa ze Zjednoczonego Królestwa powinno być możliwie jak najbardziej ograniczone poprzez kontrolowanie ruchu pasażerów z Wielkiej Brytanii w jak największym stopniu”. Zakaz ruchu lotniczego dla pasażerów z Wielkiej Brytanii rozpoczął się dziś o 6 rano i będzie obowiązywał najpóźniej do 1. stycznia. Rząd holenderski powiedział: „Gabinet uważnie monitoruje rozwój wirusa COVID-19 za granicą i bada możliwości zastosowania dodatkowych środków dla innych rodzajów transportu. W najbliższych dniach, w ścisłej współpracy z innymi państwami członkowskimi UE, zbadamy możliwości dalszego ograniczenia importu wirusa z Wielkiej Brytanii”.

Uważa się, że nowy szczep koronawirusa – znany jako VUI-202012/01 – rozprzestrzenia się szybciej niż pierwotny szczep i jest uważany za przyczynę szybko rosnących wskaźników infekcji w południowo-wschodniej Anglii. Premier Boris Johnson ostrzegł w sobotę, że nowy szczep może być „do 70% bardziej przenośny”. Sir Patrick Vallance, główny doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii, powiedział, że uważa się, że nowy wariant pojawił się na wyspie w połowie września i że do grudnia był odpowiedzialny za ponad 60% infekcji w Londynie.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych