Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do wielu linii lotniczych w pozwie przeciwko rządowi za system podróży z sygnalizacją świetlną – ogłoszono we wtorek. Gigant turystyczny powiedział, że to „niewytłumaczalne”, że ministrowie zdecydowali się umieścić Portugalię na swojej pomarańczowej liście w zeszłym miesiącu – i nie przenieść Grecji oraz Balearów, które mają niskie wskaźniki COVID, na zieloną listę. Przemawiając na konferencji Travel Matters, stowarzyszenie turystyczne ABTA powiedziało również, że rozważa dołączenie do TUI, Virgin Atlantic, Ryanair, spółki macierzystej British Airways IAG oraz Manchester Airport Group w celu podjęcia kroków prawnych przeciwko rządowi.

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Ryanair, Michael O’Leary, określił politykę rządu dotyczącą podróży międzynarodowych jako „bałagan” i wraz z kilkoma partnerami ogłosił podjęcie kroków prawnych. Andrew Flintham, dyrektor zarządzający TUI, zarzucił rządowi, że nie słuchał potrzeb branży po tym, jak minister lotnictwa Robert Courts nie pojawił się na konferencji z powodu „innych ważnych spraw”. „To niesamowicie rozczarowujące, że minister lotnictwa nie przyszedł dzisiaj z nami wszystkimi porozmawiać. Nie ma wątpliwości, że rząd musi usłyszeć, co mamy do powiedzenia jako branża, a to po raz kolejny wydaje się znakiem, że nie są na to chętni” – powiedział.

W przeglądzie list podróży na początku tego miesiąca pan Flintham dodał: „W czasie ostatniego przeglądu krajów wiele miejsc docelowych, takich jak Malta, wyspy greckie i Baleary, miało znacznie niższe wskaźniki (zarażenia) niż Wielka Brytania. Jest niewytłumaczalne, dlaczego nie zostały one dodane, a zamiast tego Portugalia została przeniesiona z zielonego na pomarańczowy poziom, bez najmniejszych oznak ku temu wskazujących”. Dodał, że sektor „musi zrozumieć kryteria”, których używa rząd, aby ułatwić swoim klientom podróże międzynarodowe.

W rozmowie z Sky News sekretarz zdrowia, Matt Hancock, powiedział, że rząd „pracuje” nad umożliwieniem w pełni zaszczepionym pasażerom podróżowania do krajów z listy pomarańczowej bez konieczności poddawania ich kwarantannie po powrocie. Ostrzegł, że „nie zostało to jeszcze zalecone klinicznie”, ale to coś, co „chce zobaczyć”. Premier Boris Johnson uderzył w poniedziałek mniej optymistycznym tonem, kiedy powiedział, że 2021 będzie „trudnym rokiem dla podróży – cokolwiek się stanie”.

Przemawiając na konferencji Travel Matters we wtorek, dyrektor naczelny ABTA, Mark Tanzer, wystosował „serdeczny apel o zmianę polityczną” w sprawie zasad podróży. Powiedział, że sektor potrzebuje konkretnego ministra – ponieważ w decyzje zaangażowane są zarówno Departament Transportu, jak i Departament Zdrowia. „Nasz wkład ekonomiczny jest ważny. W Wielkiej Brytanii obywatele brytyjscy wydają więcej pieniędzy przed wyjazdem za granicę, niż wydają goście z zagranicy, a potencjał tworzenia lub niszczenia miejsc pracy jest ogromny” – powiedział.

„Mówię rządowi: odłóżcie na bok wszelkie błędne uprzedzenia dotyczące podróży zagranicznych. Jesteśmy gotowi do współpracy, pokażcie nam, że wy również”. Zapytany, czy ABTA przyłączy się do organizacji pozywających rząd do sądu, powiedział: „Zastanawiamy się, czy jest to droga, którą możemy podążać. Przeszkoda w pozwaniu rządu jest duża, ale chcę wiedzieć, czy rząd mierzy wpływ swojej polityki na sektor turystyczny”.

Rzecznik Departamentu Transportu powiedział Sky News: „Nadal intensywnie współpracujemy z branżą, aby zbadać, w jaki sposób możemy bezpiecznie otwierać podróże międzynarodowe, zapewniając jednocześnie ochronę zdrowia publicznego. Zdajemy sobie sprawę z trudnych czasów, przed którymi stoją wszystkie sektory transportu w wyniku COVID-19, dlatego wprowadziliśmy ogólnogospodarczy pakiet wsparcia, w tym około 7 miliardów funtów wsparcia na rzecz sektora transportu lotniczego”.

Informacje ze świata

Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka

Premier Boris Johnson i jego…

Następny wariant COVID-19 może zabić 30% zakażonych!

Według czołowych naukowców rządowych, nowy…

Uniwersytet Oksfordzki doradza kobietom w ciąży zaszczepienie się

Nieszczepione kobiety w ciąży są…

Boris Johnson waha się czy wprowadzić paszporty szczepionkowe

Wielu konserwatywnych posłów powiedziało Sky…

Infekcje koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponownie ROSNĄ!

Według danych rządowych liczba nowych…

Kolejnych 689 313 osób musiało się izolować po kontakcie z zakażonym

Nowe dane pokazują, że w…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych