Boris Johnson BRAŁ UDZIAŁ w imprezie z alkoholem w czasie 1. lockdownu

Premier Johnson i jego żona Carrie byli wśród około 40 osób, które uczestniczyły w imprezie z alkoholem w ogrodzie Downing Street podczas pierwszej krajowej blokady COVID w Wielkiej Brytanii – dowiedziało się Sky News. W tym, co okazało się wydarzeniem z dopiskiem „przynieś swój własny alkohol”, 20. maja 2020 r., osoba z Downing Street powiedziała, że ​​zarówno pan Johnson, jak i jego ówczesna narzeczona byli obecni. Dochodzenie Whitehall jest już w toku w sprawie wielu zarzutów łamania zasad koronawirusa zarówno w budynkach kancelarii premiera, jak i innych budynkach rządowych, co zostało spowodowane początkowymi twierdzeniami o przyjęciach bożonarodzeniowych na Downing Street w 2020 roku.

Od tego czasu śledztwo zostało poszerzone o dwa rzekome wydarzenia z 15. i 20. maja, z których to ostatnie ujawnił początkowo Dominic Cummings – dawny główny doradca premiera, pozostający w odosobnieniu i konflikcie z premierem. Wyciekł e-mail od Martina Reynoldsa – kluczowego doradcy Borisa Johnsona – zapraszającego personel do „wykorzystania w pełni pięknej pogody” z „kilkoma drinkami zdystansowanych społecznie osób”. Według ITV News, która otrzymała wiadomość e-mail, wiadomość pana Reynoldsa została wysłana do ponad 100 pracowników kancelarii, w tym do doradców premiera, autorów przemówień i obsługi. Około 40 uczestników zebrało się tego wieczoru w ogrodzie, 20. maja, aby zjeść piknik i pić alkohol.

W czasie rzekomego wydarzenia 20. maja Brytyjczykom dopiero niedawno pozwolono spotkać się z jedną osobą z innego domu na zewnątrz, pod warunkiem, że znajdowali się w odległości dwóch metrów. Mieszanie z wieloma gospodarstwami nadal było zakazane. E-mail, który wyciekł, stwierdza: „Cześć wszystkim. Po niezwykle pracowitym okresie pomyśleliśmy, że byłoby miło wykorzystać tę cudowną pogodę i wypić kilka społecznie zdystansowanych drinków w ogrodzie premiera tego wieczoru. Dołącz do nas od 18:00 i przynieś własną gorzałę! Jaskółka oknówka.”

Wątpliwości budziło już stanowisko pana Reynoldsa po początkowych twierdzeniach dotyczących wydarzenia z 20. maja. Wysokie źródło rządowe powiedziało Sky News: „Zadaniem Reynoldsa była ochrona pracowników, którzy oczekiwali od niego, aby poprowadził ich przez coś, czego nikt wcześniej nie zrobił, to tylko doskonały przykład tego, jak mu się to nie udało. Społeczeństwo ma rację, że jest oburzone jedną zasadą dla nich, inną zasadą dla nas, niektórzy ludzie z biura kancelarii czuli się wtedy nieswojo, ale prawda jest taka, że ​​nikt nigdy nie zdołał zmierzyć się z tym, podczas gdy reszta kraju została zmuszona do pracy z domu. Reynolds nie chronił ludzi przed rozprzestrzenianiem się COVID w budynku i on i inni nie zastanawiali się nad konsekwencjami tych działań. On był za to wszystko odpowiedzialny, musi być za to pociągnięty do odpowiedzialności”.

Wiceprzewodnicząca Partii Pracy Angela Rayner powiedziała: „Boris Johnson konsekwentnie wykazywał, że nie ma szacunku dla zasad, które wprowadza dla reszty z nas. Próbuje skłonić urzędników do rezygnacji za własne błędy, ale nadaje ton sposobowi działania Downing Street i reszty rządu. W czasie, gdy odbywała się ta impreza, kluczowi pracownicy na linii frontu harowali przez całą dobę, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo, ludzie cierpieli na samotność i stratę w niewyobrażalnie trudnych okolicznościach, a dla większości kraju nasza wolność ograniczała się do codziennego spaceru.”

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych