Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię publiczną ostrzegając, że wprowadzenie szczepionek przeciwko COVID-19 „nie spowodowało” zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem, hospitalizacji i zgonów. Premier, wypowiadając się dzień po ostatnim złagodzeniu ograniczeń blokowania, powiedział zamiast tego, że to zamknięcie kraju było „niezwykle ważne” w obniżaniu wskaźników COVID.

Prawie 40 milionów dawek szczepionek zostało już podanych w całej Wielkiej Brytanii, a osoby w wieku od 45 do 49 lat mogą teraz zarezerwować wizytę szczepienia. Są zapraszani na szczepienia po tym, jak rządowy cel polegający na zaoferowaniu pierwszej dawki grupom priorytetowym od pierwszej do dziewiątej – w tym wszystkim osobom po pięćdziesiątce – został osiągnięty trzy dni wcześniej.

Ale przemawiając dziś na Downing Street 10, pan Johnson zasugerował, że miliony szczepionek podanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie były kluczem do obniżenia poziomów COVID. Powiedział: „Spadają liczby – infekcji, hospitalizacji i zgonów. Jednak bardzo, bardzo ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, że program szczepień nie zmniejszył tych liczb – liczby hospitalizacji, zgonów i infekcji. Myślę, że ludzie nie doceniają tego, że to blokada była niezwykle ważna dla poprawy liczb, które obserwujemy.”

„Tak więc, tak, oczywiście, program szczepień pomógł, ale większość pracy w ograniczaniu choroby została wykonana przez blokadę. Zatem gdy odblokujemy całkowicie kraj, rezultatem będzie nieuchronnie więcej infekcji, niestety będziemy widzieli więcej hospitalizacji i zgonów, a ludzie muszą to po prostu zrozumieć”. Premier dodał jednak, że „w tej chwili” nie widzi „żadnego powodu”, aby zmienić swoją mapę drogową na złagodzenie ograniczeń.

Kolejny etap mapy drogowej, 17. maja, pozwoli restauracjom i pubom na wznowienie usług w pomieszczeniach i zniesienie większości zasad dotyczących gromadzenia się na świeżym powietrzu. Pan Johnson planuje również znieść wszystkie prawne ograniczenia kontaktów społecznych w dniu 21. czerwca.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych