Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem Planu B w Anglii. Premier omówi najnowsze dane dotyczące COVID-19 w środę rano ze swoimi ministrami, zanim wygłosi oświadczenie do posłów. Ogłoszenie pana Johnsona w Commons nastąpi przy wciąż rosnącej presji z powodu imprez i zgromadzeń odbywających się na Downing Street i innych departamentach rządowych w 2020 i 2021 roku. Istnieją spekulacje, że głosowanie nad wotum zaufania dla kierownictwa jego Partii Konserwatywnej może wkrótce zostać wywołane przez niespokojnych torysów.

Ograniczenia planu B, które zostały wprowadzone przed świętami Bożego Narodzenia w związku z rozpowszechnianiem się wariantu Omicron, obejmują wskazówki dotyczące pracy z domu, przepustki COVID i obowiązkowe maski w sklepach i środkach transportu publicznego. Wygasają 26. stycznia. Według doniesień szef rządu może zdecydować się na utrzymanie wymogu noszenia maski, jednocześnie rezygnując z pracy zdalnej w domu i przepustek COVID. Przed ogłoszeniem rzecznik rządu powiedział: „Decyzje dotyczące kolejnych kroków pozostają dobrze wyważone”.

„Plan B został wdrożony w grudniu, aby spowolnić szybkie rozprzestrzenianie się niezwykle przenośnego wariantu Omicron i uzyskać więcej szczepień przypominających. To dzięki fenomenalnym wysiłkom NHS i wielu oddanych wolontariuszy, dostarczyliśmy teraz ponad 36 milionów boosterów ludziom w całej Wielkiej Brytanii. Wariant Omicron nadal stanowi poważne zagrożenie, a pandemia jeszcze się nie skończyła. Infekcje utrzymują się na wysokim poziomie, ale najnowsze dane są zachęcające, a liczba przypadków zaczyna spadać. Szczepionki pozostają naszą najlepszą linią obrony i zachęcamy ludzi do wystąpienia, aby zapewnić sobie najlepszą możliwą ochronę”.

Zapytany we wtorek, czy ograniczenia zostaną zniesione w przyszłym tygodniu, Johnson powiedział: „Musimy uważać na COVID. Musimy nadal pamiętać, że jest to zagrożenie”. Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział parlamentarzystom tego samego dnia, że ​​jest „ostrożnie optymistyczny, że będziemy w stanie znacznie zmniejszyć ograniczenia w przyszłym tygodniu”. Szkocja usunie wszystkie ograniczenia dotyczące koronawirusa Omicron od przyszłego poniedziałku. Zmiany spowodują ponowne otwarcie klubów nocnych, zniesienie wymogu obsługi stolików w lokalach gastronomicznych i zniesienie limitów frekwencji na wydarzeniach halowych.

Najnowsze dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że na dzień 17. stycznia w szpitalach było 19 450 osób z COVID, co oznacza spadek o 2% tydzień do tygodnia. Ponad 34 000 osób było w szpitalach z wirusem w szczycie drugiej fali w styczniu 2021 r. Kolejne 94 432 potwierdzone laboratoryjnie przypadki COVID zostały zarejestrowane w Wielkiej Brytanii we wtorek o 9 rano. Tymczasem kolejne 438 osób zmarło w ciągu 28 dni od pozytywnego testu, co oznacza, że ​​od początku pandemii w 2020 roku liczba ta wyniosła 152 513. Jest to najwyższa dzienna suma od lutego, ale korespondent naukowy Sky, Thomas Moore, powiedział, że „w dużej części” z tego wynikają opóźnienia w raportowaniu.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych