Boris Johnson: paszporty COVID potrzebne do międzynarodowych podróży!

Na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej, premier Wielkiej Brytanii powiedział, że paszporty szczepionkowe mogą być potrzebne, aby móc odbyć podróż międzynarodową, ponieważ inne kraje mogą na nie nalegać. Ogłoszenie Borisa Johnsona stoi w opozycji do twierdzeń, jeszcze na początku obecnego miesiąca, z ust wielu ministrów, którzy zaprzeczali możliwości wprowadzenia takiego dokumentu. Rządowy przegląd dotyczący ewentualnego wprowadzenia paszportów szczepionek lub dokumentów „Covid Status Certification” ma zostać wykonany przed krokiem czwartym (21. czerwca) w drogowej mapie wyjścia z lockdownu.

Z nieco ochrypłym głosem premier zaczął wieczorną konferencję od stwierdzenia, że do tej pory w Wielkiej Brytanii zaszczepiono ponad 17,7 miliona osób, co zmienia szanse na naszą korzyść. „Z każdym mijającym dniem program szczepień tworzy tarczę wokół populacji” – stwierdził, dodając, że jesteśmy na jednokierunkowej drodze do wolności. Zniesienie blokady będzie uzależnione od czterech testów i szkoły zostaną otwarte 8. marca. Na uniwersytetach zajęcia praktyczne mogą powrócić do sal wykładowych tego samego dnia, ale inni studenci muszą kontynuować naukę zdalną. Pan Johnson kontynuował przedstawienie kroków, o których wspomniał wcześniej.

Wielką datą dla wielu jest 21. czerwca – kiedy zniosą się prawne ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Są tacy, którzy chcieliby, aby premier „przyśpieszył” i tacy, którzy chcą być „bardziej ostrożni” – ale jego zdaniem kraj nie może „trwać w nieskończoność” z zasadami blokowania. „Przed nami światło, które prowadzi nas do wiosny i lata pełnego nadziei”. Kontynuował mówiąc, że dzięki szczepionkom wiosna i lato mogą być okresami nadziei. Wyznaczając kluczowe daty, powiedział, że dalsze rozluźnienie zasad nastąpi 29. marca, kiedy rozpoczną się szkolne ferie wielkanocne, a większe grupy do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych będą mogły gromadzić się w parkach i ogrodach.

Inne środki obejmują:

– Najwcześniej od 12. kwietnia: sklepy, fryzjerzy, salony paznokci, biblioteki, atrakcje na świeżym powietrzu i miejsca gościnności, takie jak ogródki piwne, zostaną ponownie otwarte.
– Najwcześniej od 17. maja dwa gospodarstwa domowe lub grupy do sześciu osób będą mogły mieszać się w pomieszczeniach, a tłumy do 10 000 w największych obiektach będą mogły uczestniczyć w przedstawieniach i imprezach sportowych.
– Najwcześniej od 21. czerwca wszystkie pozostałe ograniczenia dotyczące kontaktów społecznych mogą zostać zniesione, większe imprezy mogą się odbywać, a kluby nocne mogą wreszcie zostać ponownie otwarte.

Premier Johnson dodał: „Wiem, że są tacy, którzy chcieliby przyspieszyć harmonogram. Oczywiście są inni, którzy chcieliby być bardziej ostrożni i pozostać na wolnym pasie. Rozumiem oba punkty widzenia i współczuję, ponieważ poziom infekcji jest nadal wysoki. Musimy znaleźć bardzo ostrożną równowagę i zawsze akceptować fakt, że musimy być pokorni w obliczu natury. Ale musimy również zaakceptować fakt, że nie możemy trwać w nieskończoność przy ograniczeniach, które zbyt długo rozdzielały rodziny i bliskich, zagrażały egzystencji milionów ludzi i nie pozwalały uczniom chodzić do szkoły”.

Powiedział, że nie może „zagwarantować”, że nie będzie powrotu do blokady, jeśli wskaźniki infekcji nadal będą rosły, z możliwością ewolucji nowych wariantów. Powiedział jednak, że „z pewnością ma nadzieję”, że odprężenie będzie nieodwracalne. Wypowiadając się wcześniej w Izbie Gmin, premier przyznał, że „zagrożenie jest nadal znaczne”, a liczba hospitalizacji dopiero teraz zaczyna spadać poniżej szczytu pierwszej fali w kwietniu.

Permier zapowiedział, że jego podejście będzie oparte na „danych, a nie datach”, z pięciotygodniową przerwą między etapami, która pozwoli na określenie wpływu na infekcje i przygotowanie się firm. Środki te mają zastosowanie tylko do Anglii. W Szkocji i Walii stopniowy powrót dzieci do klas rozpoczął się w poniedziałek. Premier Szkocji Nicola Sturgeon we wtorek przedstawi swój plan wyjścia z blokady, podczas gdy walijski odpowiednik Mark Drakeford zasugerował, że zalecenia na pobyt w domu mogą zostać złagodzone w ciągu około trzech tygodni.

W Irlandii Północnej premier Arlene Foster obiecała „ramy decyzyjne” dotyczące sposobu publikacji planów wykonawczych dotyczących lockdownu w dniu 1. marca.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych