Boris Johnson przedstawił parlamentowi „mapę drogową” wyjścia z lockdownu

Boris Johnson przeciwstawił się dziś ogromnej presji ze strony torysów i biznesu, ujawniając niezwykle ostrożną „mapę drogową” związaną z blokadą. Ogłaszając swoją długo oczekiwaną czterofazową strategię wyjścia, premier ostrzegł, że „zagrożenie pozostaje”, a liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów wzrośnie w nadchodzących miesiącach, ponieważ żadna szczepionka nie zapewni stuprocentowej ochrony całej populacji. „Na każdym etapie podejmujemy decyzje w oparciu o dane, a nie daty” – powiedział posłom premier.

Pan Johnson powiedział, że między głównymi krokami w mapie drogowej będzie pięciotygodniowa przerwa, nawet dłuższa niż przewidywano. Powiedział, że ocena wpływu każdego kroku zajmie cztery tygodnie, a kraj potrzebuje tygodniowego powiadomienia. Szybsze tempo może oznaczać konieczność ponownego nałożenia blokady, powiedział.

Zmiany będą „ostrożne i nieodwracalne”

Premier zaczął swoje przemówienie od stwierdzenia, że zagrożenie COVID-19 jest nadal poważne, ale dodał, że można dziś podjąć kroki ze względu na „determinację brytyjskiej opinii publicznej i niezwykły sukces naszego NHS w zaszczepieniu ponad 17,5 miliona ludzi w całej Wielkiej Brytanii”. Chwalił również wiadomość, że szczepionki okazały się bardzo skuteczne w zapobieganiu hospitalizacjom i zgonom. Pan Johnson kontynuował, że modelowanie Sage „pokazuje, że nie możemy uciec od faktu, że zniesienie blokady spowoduje więcej przypadków, więcej hospitalizacji i niestety, więcej zgonów, a dzieje się tak zawsze, gdy blokada zostaje zniesiona. Czy teraz, czy za sześć lub dziewięć miesięcy, ponieważ zawsze znajdą się ludzie bezbronni, którzy nie są chronieni przez szczepionki”.

Pan Johnson stwierdził, że w miarę upływu czasu przywrócenie wolności będzie zależało od ochrony zapewnianej przez szczepionki. Premier powtórzył cztery testy i że między każdym złagodzeniem blokady będzie odstęp pięciu tygodni. Pierwszy etap nastąpi 8. marca: Powrót do szkoły, spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu z jedną osobą, mieszkańcy domów opieki będą mieli możliwość przyjęcia jednego gościa.

Pamiętajmy, że wszystkie cztery testy muszą zostać spełnione, aby kroki przebiegły zgodnie z planem:

8. marca

Szkoły:
Jak stwierdził premier, dzieci i młodzież w każdym wieku powrócą do nauki w klasach w szkołach i na uczelniach w Anglii od 8. marca. Wznowione zostanie praktyczne nauczanie na uczelniach, ale reszta pozostanie zdalna.

Spotkania publiczne:
Możesz spotkać się z jeszcze jedną osobę spoza domu na świeżym powietrzu w celu „rekreacji”. Oznacza to, że zamiast starych zasad, zgodnie z którymi trzeba było ćwiczyć, możesz teraz po prostu spotkać się na kawę, drinka lub piknik.

Domy opieki:
Mieszkańcy domów opieki będą mogli mieć „jednego gościa”, ale muszą nosić pełne środki ochrony indywidualnej i przestrzegać dystansu społecznego.

Zalecenie „zostań w domu” będzie obowiązywało do 29. marca, dodaje Johnson.

Drugi termin – 29. marca – to również pierwszy etap łagodzenia lockdownu: Sześć osób może spotkać się w ogrodzie, wznowić uprawianie sportów na świeżym powietrzu, koniec pobytu w domu. Podczas spotkań na świeżym powietrzu nawet sześć osób z dwóch różnych gospodarstw domowych może spędzać czas na świeżym powietrzu, w tym w prywatnym ogrodzie. Ponownie otwarte zostaną również obiekty sportowe na świeżym powietrzu, dzięki czemu dorośli i dzieci będą ponownie mogli brać udział w zorganizowanych sportach na świeżym powietrzu. Obejmuje to odkryte baseny i pola golfowe.

Formalny nakaz „zostań w domu” zostanie zniesiony. Ludzie nadal będą zachęcani do pracy z domu, jeśli to możliwe, a podróże międzynarodowe nadal będą w dużej mierze nielegalne.

Drugi etap wyjścia z pandemii rozpocznie się nie wcześniej niż 12. kwietnia: ponowne otwarcie sklepów, fryzjerów, salonów kosmetycznych, siłowni, bibliotek, ogrodów zoologicznych, muzeów, pubów, restauracji i barów – ale tylko na zewnątrz, bez możliwości spotkania się członków dwóch różnych gospodarstw domowych. Wszystko się opóźni, jeśli cztery testy nie zostaną spełnione. Od 12. kwietnia sklepy z artykułami pierwszej potrzeby będą mogły zostać ponownie otwarte, zapowiedział Boris Johnson. W tym momencie ponownie otwarte zostaną również salony fryzjerskie, salony paznokci i usługi higieny osobistej. Obiekty gastronomiczne zostaną ponownie otwarte, ale tylko dla usług na zewnątrz i bez mieszania gospodarstw domowych w pomieszczeniach.

Oznacza to, że możesz iść do pubu, restauracji lub baru z częścią zewnętrzną w grupie maksymalnie sześciu osób z dwóch różnych gospodarstw domowych. Jeśli jesteś w środku, możesz przebywać tylko z członkami własnego gospodarstwa domowego. Premier dodał, że nie będzie żadnych przepisów dotyczących „obfitych posiłków” ani godziny policyjnej, ale będziesz musiał siedzieć przy jedzeniu lub piciu.

Siłownie, biblioteki, ogrody zoologiczne, muzea i parki rozrywki. Możesz udać się do tych miejsc tylko z domownikami, ale zostaną one ponownie otwarte 12. kwietnia. Jeśli są na zewnątrz, możesz iść w sześcioosobowej grupie, składającej się z dwóch różnych gospodarstw domowych.

Wakacje: Hotele, hostele, Air BnB i kwatery wakacyjne z własnym wyżywieniem zostaną ponownie otwarte, ale tylko dla grup domowych. Nie możesz więc wyjechać na wakacje z kimś, z kim nie mieszkasz lub kto nie znajduje się w Twojej bańce wsparcia.

Pogrzeby: W pogrzebach może uczestniczyć do 30 osób, a maksymalna liczba osób na stypie wzrośnie z sześciu do 15.

Trzeci etap rozpocznie się nie wcześniej niż 17. maja: zgromadzenia do 30 osób na zewnątrz, zasada sześciu w środku, wesela, pogrzeby, a także imprezy / występy sportowe na dużą skalę. Do 30 osób może spotykać się na świeżym powietrzu, w tym w pubach i ogrodach restauracyjnych, ale nie więcej niż jest to nielegalne. Mieszanie się w pomieszczeniach jest dozwolone ponownie, ale tylko do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych razem.

Sport: Ćwiczenia w pomieszczeniach mogą zostać wznowione. Dozwolone będą imprezy lub przedstawienia sportowe na dużą skalę, w których może uczestniczyć do 1000 osób. Na zewnątrz dozwolona będzie pojemność do 4000 – lub sala, która jest w połowie zapełniona – w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Większe stadiony piłkarskie będą mogły pomieścić do 10 000 kibiców – lub jedną czwartą pojemności – w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa.

Wesela, pogrzeby, wesela, stypy: Od 17. maja 30 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach, przyjęciach, pogrzebach, stypach i chrzcinach.

21. czerwca – ostatni krok, który premier ma nadzieję, że będzie „nieodwracalny”. Wszystkie limity dotyczące kontaktów towarzyskich zostaną usunięte, kluby nocne mogły zostać ponownie otwarte, paszporty szczepionek, aby można było wznowić podróże międzynarodowe.

Premier powiedział, że nie będzie już ograniczeń co do liczby osób, które mogą mieszać się w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Rząd ma nadzieję, że od 21. czerwca będzie mógł ponownie otwierać kluby nocne i inne wydarzenia na dużą skalę, takie jak koncerty. Można też podjąć decyzję, czy znieść limit liczby osób na ślubach.

Paszporty szczepień: Udowodnienie, że otrzymałeś szczepionkę na koronawirusa, ułatwi wykonywanie różnych zadań i pomoże odblokować gospodarkę – stwierdził premier.

Na tym etapie odbędą się cztery przeglądy: Oceni się, jak długo musimy zachować dystans społeczny i maski na twarz. Drugi przegląd rozważy wznowienie podróży międzynarodowych. Premier mówi, że następca Global Travel Taskforce złoży raport do 12. kwietnia, aby ludzie mogli zaplanować lato. W trzecim przeglądzie rozważymy potencjalną rolę certyfikacji statusu COVID w pomaganiu miejsc w bezpiecznym otwieraniu. Czwarty przegląd będzie dotyczył bezpiecznego powrotu ważnych wydarzeń.

Na zakończenie premier powiedział: „Obawiam się, że nie możemy wykluczyć ponownego nałożenia ograniczeń na poziomie lokalnym lub regionalnym, jeśli dowody sugerują, że są one konieczne do powstrzymania lub stłumienia nowego wariantu, który wymyka się szczepionkom. Wiem, że może być wielu ludzi, którzy będą się martwić, że jesteśmy zbyt ambitni i aroganccy, by narzucić wirusowi jakikolwiek plan. I zgadzam się, że musimy zawsze być pokorni wobec natury i musimy być ostrożni. Ale naprawdę wierzę również, że program szczepień radykalnie zmienił szanse na naszą korzyść. Dzisiaj naprawdę koniec jest bliski. A nieszczęsny rok ustąpi miejsca wiośnie i latu, które będą zupełnie inne i nieporównywalnie lepsze niż obraz, który widzimy wokół nas dzisiaj”.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Mostly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych