Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające wszystkim osobom powyżej 18. roku życia do końca stycznia, powiedział Boris Johnson. Przemawiając dziś na spotkaniu informacyjnym Downing Street, premier powiedział, że wprowadzenie programu przypominającego będzie przebiegać w kolejności wiekowej, a w Anglii będzie ponad 1500 lokalnych aptek oferujących szczepienia. Johnson powiedział, że „tymczasowe ośrodki szczepień będą pojawiać się jak choinki”, dodając, że około 400 pracowników wojskowych i „armia ochotników” również pomoże w realizacji planu.

Informacja nadchodzi dzień po tym, jak sekretarz zdrowia Sajid Javid potwierdził, że wszystkim osobom dorosłym zaoferowana zostanie szczepionka przypominająca COVID-19 w ramach rozszerzającego się programu szczepień, aby poradzić sobie z potencjalnym wpływem nowego wariantu Omicron COVID-19. Brytyjski organ doradczy ds. szczepionek – Wspólny Komitet ds. Szczepionek i Immunizacji (JCVI) – zalecił:

• Szczepienia przypominające dla wszystkich powyżej 18. roku życia
• Skrócenie odstępu między drugim wstrzyknięciem a szczepieniem przypominającym z sześciu miesięcy do trzech miesięcy
• Drugie szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat – ponownie po nie mniej niż trzech miesiącach
• Osoby z ciężką obniżoną odpornością otrzymają dostęp do kolejnej dawki przypominającej – dla niektórych oznacza to czwartą dawkę tej zimy
• Boostery składające się ze szczepionki Pfizer lub połowy dawki szczepionki Moderna

Javid potwierdził, że rząd przyjmie wszystkie zalecenia „w całości”. Posunięcie to sprawi, że miliony ludzi w Wielkiej Brytanii będą kwalifikować się do trzeciej dawki przypominającej i jest to wynik rosnącego międzynarodowego niepokoju związanego z rozprzestrzenianiem się nowego szczepu. Do tej pory w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano ponad 20 przypadków wariantu Omicron, choć eksperci spodziewają się, że liczba ta wzrośnie w nadchodzących dniach. Wyjaśniając plan rządu dotyczący rozszerzenia programu szczepień przypominających, premier powiedział: „Celem, który sobie wyznaczyliśmy, jest zaoferowanie boostera wszystkim uprawnionym do końca stycznia.”

„Podobnie jak w przypadku pierwszych szczepień, będziemy pracować z osobami w różnych grupach wiekowych w przedziałach pięcioletnich, ponieważ ważne jest, aby starsi i bardziej podatni klinicznie otrzymali tę dodatkową ochronę w pierwszej kolejności. Tak więc, nawet jeśli miałeś swoje drugie szczepienie ponad trzy miesiące temu, a teraz kwalifikujesz się, nie próbuj dokonywać rezerwacji, dopóki NHS nie powie, że nadeszła twoja kolej”. Kontynuował: „Znam frustrację, jaką wszyscy odczuwamy w przypadku tego wariantu Omicron, poczucie wyczerpania, że ​​możemy przechodzić przez to wszystko od nowa.”

„Ale chcę to podkreślić, dzisiaj źle się to odbiera, ponieważ obecnie nasza pozycja jest i zawsze będzie niezmiernie lepsza niż rok temu. To, co robimy, to podejmowanie proporcjonalnych środków ostrożności, podczas gdy nasi naukowcy badają kod Omicrona. I w tym samym czasie otrzymujemy dodatkową ochronę boosterów w ramiona tych, którzy najbardziej ich potrzebują”. Johnson ujawnił również, że w czwartek otrzyma szczepionkę przypominającą COVID-19 po tym, jak 18 milionów Brytyjczyków już je otrzymało. „Czas na kolejny wielki brytyjski wysiłek w zakresie szczepień. Zrobiliśmy to już wcześniej i zamierzamy to zrobić ponownie – i nie dajmy temu wirusowi drugiej szansy” – powiedział premier.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych