Boris Johnson przedstawił zimowy plan walki z COVID-19

Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł, że koronawirus „nadal istnieje”, ale obiecał, że jego nowy zimowy plan COVID „da nam pewność siebie”, w uniknięciu blokad. Przemawiając na briefingu przy Downing Street, Boris Johnson powiedział, że wyższa liczba przypadków niż w tym samym czasie w zeszłym roku oznacza, że ​​w pewnym sensie sytuacja kraju jest „w rzeczywistości większym wyzwaniem”. Dodał jednak, że Wielka Brytania jest w „nieporównywalnie” lepszej pozycji do walki z COVID-19 ze względu na sukces programu szczepień.

W rezultacie premier powiedział, że rząd „będzie dalej działał” i będzie „trzymał się naszej strategii”. Zapytany, co musiałoby się stać, aby zmusić rząd do wprowadzenia ostrzejszych środków, dyrektor medyczny profesor Chris Whitty powiedział, że pojawienie się nowego wariantu, który byłby zarówno przenośny, jak i „uciekał przed szczepionkami”, byłby jednym ze scenariuszy, w którym można by wprowadzić inne zasady. I ostrzegł, że Wielka Brytania nie zmierzyła się jeszcze zimą z „bardzo złym” wariantem Delta.

Zapytany, dlaczego rząd nie podejmuje teraz łagodnych środków zapobiegawczych, Johnson powiedział, że szczepionki dają „ogromną różnicę w śmiertelności”. „Nadal doradzamy wszystkim, aby byli rozsądni i odpowiedzialni… Myślę, że to właściwa równowaga, biorąc pod uwagę, gdzie obecnie znajduje się pandemia”. Dodał, że priorytetem powinno pozostać pięć milionów osób, które nie otrzymały jeszcze szczepionki.

Prof. Whitty podkreślił, że „wiele osób, prawdopodobnie zdecydowana większość” podejmuje środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Premier powiedział też, że ponieważ tak duża część społeczeństwa ma teraz ochronę, „mniejsze zmiany mogą zrobić większą różnicę”. Powiedział: „COVID nadal istnieje. Choroba, niestety, nadal pozostaje ryzykiem”. Dodał jednak: „Jesteśmy pewni szczepionek, które tak zmieniły całe nasze życie”.

Prof. Whitty pokazał również serię wykresów porównujących liczbę przypadków, hospitalizacje i zgony we wrześniu tego i we wrześniu ubiegłego roku. Odprawa ma miejsce w dniu, w którym rząd przedstawił swój zimowy plan zarządzania COVID-19 w Anglii. „Plan A” na nadchodzące miesiące obejmuje kampanię szczepień wzmacniających, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Ludzie będą również zachęcani do spotykania się na zewnątrz lub otwierania okien, jeśli są w środku, noszenia maski na twarz w zatłoczonych i zamkniętych miejscach, częstego mycia rąk i korzystania z aplikacji NHS COVID-19.

Firmy są również zachęcane do rozważenia wykorzystania przepustki NHS COVID w celu sprawdzenia, czy klienci zostali w pełni zaszczepieni lub niedawno uzyskali wynik negatywny. Przemawiając wcześniej w Izbie Gmin, sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że „jest bardzo prawdopodobne”, że pracownicy pierwszej linii opieki zdrowotnej i pracownicy szerszego sektora opieki społecznej będą musieli mieć szczepienia przeciwko koronawirusowi i grypie.

Powiedział, że plany awaryjne zostaną uruchomione tylko wtedy, gdy pojawi się „niezrównoważona” presja na NHS, a początkowe wysiłki mające na celu kontrolę rozprzestrzeniania się wirusa będą nieskuteczne. Zgodnie z rządowym „planem B”, obowiązkowe maski na twarz, certyfikaty szczepień i praca z domu mogą powrócić. Ministrowie nie wykluczyli również kolejnej blokady, choć podkreślili, że byłoby to zastosowane w ostateczności i wymagałoby uchwalenia przepisów.

Informacje ze świata

Najwyższy poziom infekcji Covid-19 w UK od trzech MIESIĘCY

Epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii…

Pożar w centrum handlowym Westfield w Stratford [ZDJĘCIA]

Setki kupujących w centrum handlowym…

Poseł Konserwatystów zamordowany w swoim gabinecie w Essex!

Według policji konserwatywny poseł Sir…

Sekretarz Transportu WYKLUCZA lockdown w Boże Narodzenie

Grant Shapps wykluczył kolejną blokadę…

43 000 BŁĘDNYCH wyników testów COVID w Wolverhampton!

Testy na COVID zostały zawieszone…

„Twin-demia” w UK. Złapanie grypy i covid-19 ZWIĘKSZA ryzyko zgonu

COVID-19 i grypa zaczynają krążyć…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych