Boris Johnson przeprosił za udział w imprezie w czasie lockdownu [WIDEO]

Premier Wielkiej Brytanii przeprosił po przyznaniu się, że podczas pierwszej blokady uczestniczył w ogrodowej imprezie z drinkami na Downing Street. Zwracając się do Izby Gmin pod silną presją posłów, w tym tych zasiadających w jego ławkach rządowych, aby potwierdził, że uczestniczył w spotkaniu przy drinku pod numerem 10 w dniu 20. maja 2020 r., premier powiedział, że „nauczył się wystarczająco, by wiedzieć, że są rzeczy, które po prostu zrobiliśmy nie w porządku”. „Chcę przeprosić” – powiedział Johnson, dodając, że „musi wziąć odpowiedzialność” za wydarzenia, które miały miejsce.

Premier przyznał, że „wszedł do tego ogrodu tuż po godzinie 18:00 w dniu 20 maja 2020 r., aby podziękować grupom pracowników”, zanim wrócił do swojego biura „25 minut później”. „W domyśle wierzyłem, że było to wydarzenie związane z pracą”, powiedział Izbie Gmin. Premier kontynuował: „Z perspektywy czasu powinienem był odesłać wszystkich z powrotem do środka. Powinienem był znaleźć inny sposób, aby im podziękować”. Odpowiadając na przyznanie się premiera, sir Keir Starmer wezwał Johnsona do „zrobienia przyzwoitej rzeczy i rezygnacji”, piętnując jego obronę jako „tak śmieszną, że w rzeczywistości jest obraźliwa dla Brytyjczyków”. Nazywając działania Johnsona „wyraźnym naruszeniem kodeksu ministerialnego”, sir Keir powiedział, że premier to „żałosne widowisko człowieka, któremu zabrakło drogi”.

„Partia jest ponad premierem” – dodał lider Partii Pracy. Sir Keir kontynuował: „Kiedy były sekretarz zdrowia premiera złamał zasady, zrezygnował, a premier powiedział, że słusznie. Kiedy rzeczniczka premiera zaśmiała się z łamania zasad, zrezygnowała, a premier przyjął rezygnację. Dlaczego premier nadal uważa, że ​​reguły go nie dotyczą?” Johnson powiedział, że Sir Keir powinien „poczekać na zakończenie śledztwa”. Downing Street wcześniej odmówiło powiedzenia, czy pan Johnson był obecny na wydarzeniu, w którym Sky News podało, że on i jego obecna żona uczestniczyli wraz z około 40 innymi osobami w czasie, gdy takie spotkania były zakazane.

Premier powtórzył, że zadaniem Sue Gray, starszej urzędnicy państwowej badającej serię zgłoszonych imprez na Downing Street i w innych miejscach w Whitehall w ciągu 2020 roku, jest ustalenie dokładnych szczegółów tego, co się wydarzyło. „Wiem, że miliony ludzi w tym kraju dokonały niezwykłych poświęceń w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Znam udrękę, przez którą przeszli – nie mogąc opłakiwać swoich bliskich, nie mogąc żyć tak, jak chcą, ani robić rzeczy, które kochają – powiedział Izbie Gmin Johnson. „Znam wściekłość, jaką czują wobec mnie i rządu, którym kieruję, kiedy myślą, że na Downing Street zasady nie są właściwie przestrzegane przez ludzi, którzy je ustalają.”

„I chociaż nie mogę przewidzieć wniosków z obecnego dochodzenia, nauczyłem się wystarczająco dużo, aby wiedzieć, że były rzeczy, których po prostu nie zrobiliśmy dobrze i muszę wziąć odpowiedzialność”. Wcześniej w środę zastępca lidera Partii Pracy Angela Rayner powiedziała Sky News, że stanowisko pana Johnsona jako premiera jest „całkowicie nie do utrzymania”, ponieważ „nie tylko złamał zasady, ale okłamał brytyjską opinię publiczną”. Liberalni Demokraci wezwali dziś premiera do dymisji, mówiąc, że „stał się zagrożeniem dla zdrowia naszego narodu”. Niektórzy konserwatywni deputowani publicznie wyrazili swoje sfrustrowanie z powodu braku odpowiedzi na zarzuty przez pana Johnsona do tej pory, a Paymaster General Michael Ellis został wysłany, aby odpowiedzieć w jego imieniu na pilne pytanie Commons w tej sprawie we wtorek.

W rozmowie z Kay Burley, starszy konserwatywny poseł Tobias Ellwood wezwał pana Johnsona do „działania teraz i przeprosin za kiepski osąd sytuacji”. Inny konserwatysta, Christian Wakeford, reprezentujący dawną siedzibę „czerwonego muru” Bury South, powiedział, że doniesienia z imprezy na Downing Street 20. maja są „nie do obrony” i „wstydliwe”. We wtorek dwa sondaże opinii publicznej sugerowały, że opinia publiczna zwróciła się przeciwko premierowi w obliczu rosnącej złości na całą sytuację.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych