Boris Johnson: Putin najechał Ukrainę, bo boi się rewolucji

Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że Władimir Putin najechał na Ukrainę, ponieważ jest „w totalnej panice” wobec perspektywy rewolucji w Rosji. Johnson powiedział, że rosyjskiemu przywódcy grozi wolna i demokratyczna Ukraina i jest „przerażony” wpływem, jaki może to wywrzeć na jego własną władzę w Moskwie. „Z każdym rokiem, w którym Ukraina posuwała się – nie zawsze łatwo – w kierunku wolności, demokracji i otwartych rynków, obawiał się ukraińskiego przykładu i ukrytych wyrzutów” – powiedział Johnson. Przemawiając do publiczności podczas Konserwatywnej Wiosennej Konferencji w Blackpool, w której uczestniczył ukraiński ambasador Vadym Prystaiko, Johnson zaatakował ograniczenia wolności w Rosji.

„Ponieważ w Rosji Putina zostajesz skazany na 15 lat za samo nazwanie inwazji inwazją, a jeśli staniesz przeciwko Putinowi w wyborach, zostaniesz otruty lub zastrzelony. Właśnie dlatego, że Ukraina i Rosja były tak historycznie bliskie, był przerażony wpływem tego ukraińskiego modelu na niego i Rosję”. Dodał: „Wpadł w całkowitą panikę z powodu tak zwanej kolorowej rewolucji w samej Moskwie i dlatego tak brutalnie próbuje zdusić roszczenia o wolność na Ukrainie”. Premier dodał, że ważne jest, aby Putin poniósł klęskę w inwazji na Ukrainę, ostrzegając, że oznaczałoby to „wygaśnięcie” nadziei na wolność tam oraz w Gruzji i Mołdawii, ostrzegając, że rozpocznie się „nowa era zastraszania”.

Dodał, że to „tragedia”, że brak demokracji w Rosji oznacza, iż ​​Putin nie został zakwestionowany, gdy rozpoczął swoją „katastrofalną” inwazję. Johnson powiedział: „Nie wierzę, że demokratyczne wolności wyrosną w najbliższym czasie na Kremlu, jest daleko od tego. Ale z każdym mijającym dniem myślę, że Putin staje się bardziej jaskrawą reklamą systemu, którego nienawidzi i którym gardzi, i coraz bardziej oczywiste staje się, dlaczego musimy bronić Ukrainy”. Mocne słowa premiera pojawią się po tym, jak zachodni urzędnicy powiedzieli, iż uważają, że Putin nie znał prawdziwego zakresu działań Rosji na Ukrainie ze względu na jego bliski krąg doradców.

W innym miejscu Johnson powiedział konferencji, aby przygotować się do czwartego szczepienia na Covid-19, które, jak powiedział, zostanie wprowadzone w dalszej części roku.

 

 

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych