British Airways anuluje 10 000 lotów w rozkładzie zimowym!

British Airways (BA) ogłosiło, że do końca października będzie dokonywać „kolejnych odwołań” tysięcy lotów w zimowym rozkładzie lotów. Jest to zgodne z decyzją Heathrow o kontynuowaniu limitu pasażerów, wprowadzonego w lipcu z powodu braku personelu. Rzecznik BA powiedział: „Chociaż zdecydowana większość naszych klientów będzie podróżować zgodnie z planem, a my chronimy kluczowe miejsca wakacyjne przez pół roku, będziemy musieli dokonać dalszych odwołań do końca października. Ponadto dajemy klientom podróżującym z nami tej zimy powiadomienie o pewnych zmianach w naszym harmonogramie, które będą obejmować konsolidację niektórych naszych lotów krótkodystansowych do miejsc docelowych z wieloma usługami.”

„Będziemy oferować klientom dotkniętym którąkolwiek z tych zmian alternatywny lot liniami British Airways lub inną linią lotniczą lub opcję zwrotu pieniędzy”. Całkowita przepustowość w zimowym rozkładzie lotów do końca marca zostanie zmniejszona o 8% i wpłynie na około 10 000 lotów. Sky News dowiedziało się, że klienci, którzy dokonali już rezerwacji na zimę nadal będą mogli podróżować i są informowani o wszelkich zmianach z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Dziesiątki tysięcy lotów zostało odwołanych tego lata, ponieważ branża stara się sprostać zapotrzebowaniu na podróże lotnicze w związku z brakami kadrowymi. W bezprecedensowym posunięciu na początku tego miesiąca British Airways ogłosiło tymczasową przerwę w sprzedaży nowych biletów na loty krótkodystansowe z Heathrow. Problemy z największym i najbardziej ruchliwym lotniskiem w Wielkiej Brytanii spowodowały, że w połowie października tani przewoźnik Ryanair dodał ponad 500 lotów obsługujących mniejszy port Londyn Stansted.

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com/photos/riikkeary/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *