Brytyjczycy WŚCIEKLI na Borisa Johnsona z powodu imprezy w czasie lockdownu

Wściekli Brytyjczycy podzielili się dziś wstrząsającymi historiami o swoim życiu pod zamknięciem w maju 2020 r., kiedy nie mogli odwiedzić umierających krewnych i mogli widywać tylko jedną osobę z innego domu na zewnątrz – podczas gdy kancelaria premiera zorganizowała przyjęcie w ogrodzie z motywem przewodnim „przynieś swój własny alkohol”. Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Kiedy mój brat leżał martwy, a mój mąż umierał, pracownicy Downing Street zostali zaproszeni na imprezę z drinkami w ogrodzie, aby„ w pełni wykorzystać cudowną pogodę ”. Żadnych drinków dla nas z okazji ich śmierci, tylko samotna żałoba w zamknięciu.”

Wiadomość e-mail, która wyciekła zeszłej nocy, dowiodła, że główny prywatny sekretarz Borisa Johnsona, Martin Reynolds, zaprosił 20. maja ponad 100 pracowników do bujnych ogrodów budynku rządowego, aby „wykorzystać w pełni piękną pogodę”. W tym czasie zakazano spotkań towarzyskich w pomieszczeniach i tylko dwóm osobom pozwolono spotykać się na zewnątrz, podczas gdy co najmniej dwa metry od siebie musiały zostać zachowane w ramach restrykcji. Nie było mieszania się w pomieszczeniach, mniej ważne sklepy zostały zamknięte, podobnie jak lokale gastronomiczne. Dzisiaj użytkownicy Twittera podzielili się tym, przez co przechodzili w czasie imprezy, ze zdjęciami przedstawiającymi dziadków przytulających wnuki przez folię i ludzi zmuszonych do pożegnania się z umierającymi bliskimi przez Zoom.

Podczas gdy pracownicy Downing Street wznosili toast za słoneczną pogodę, funkcjonariusze patrolowali londyńskie parki w poszukiwaniu grup liczących więcej niż dwie osoby, a w Edynburgu duża grupa pływaków została rozbita. Koledzy Torysi zwrócili się dziś przeciwko panu Johnsonowi, który staje w obliczu zagrożenia policyjnym śledztwem i rosnącej presji, by oczyścić się po mnóstwie szkodliwych rewelacji na temat imprez łamiących blokady pod numerem 10. E-mail najwyraźniej wywołał szok wśród niektórych odbiorców w tamtym czasie, którzy podobno wymieniali komentarze, w tym: „Dlaczego Martin zachęca do masowych zgromadzeń w ogrodzie?”. i „Czy to prawdziwe zaproszenie?”

Dzisiaj jeden prawnik zasugerował, że pan Johnson może zostać oskarżony jako „popełniający przestępstwa” za zorganizowanie przyjęcia. Adam Wagner, prawnik zajmujący się prawami człowieka i wizytujący profesor prawa w Goldsmiths na Uniwersytecie Londyńskim, powiedział, że w tym czasie ludzie mogli być ścigani za opuszczenie domów „bez uzasadnionej wymówki”. Jednym z wyjątków może być spotykanie się z ludźmi w celu wykonania niezbędnej pracy, ale jest mało prawdopodobne, aby miało to zastosowanie w przypadku przyjęcia w ogrodzie, na które zaproszono 100 osób, podczas którego spożywano alkohol, powiedział.

W takim przypadku uczestnicy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 100 funtów za opuszczenie domów, aby wziąć udział w imprezie, ale Boris i Carrie Johnson byliby zwolnieni, ponieważ impreza odbyła się w ich własnym ogrodzie. Zamiast tego pan Wagner zasugerował, że prokuratorzy mogą użyć ustawy o poważnych przestępstwach z 2007 roku, aby oskarżyć premiera. Prawo to pozwala na oskarżenie ludzi o „zachęcanie lub pomoc w popełnieniu przestępstwa”. Wyjaśniając tę ​​kwestię, powiedział: „W przypadku Everard Vigil organizatorom groziła policja, że ​​zostaną oskarżeni o pomoc w dopuszczeniu innych osób do udziału w tym zgromadzeniu.”

„A więc teoretycznie, chociaż nie widziałem, żeby tak się robiło, premiere lub osobę, która wysłała e-mail, można by uznać za współwinnego przestępstwa. Ale najbardziej oczywistymi osobami, do których można by dotrzeć, byliby uczestnicy”. Podczas wczorajszej wizyty w swoim okręgu wyborczym, pan Johnson unikał pytań o to, czy uczestniczył w zgromadzeniu wraz z żoną Carrie i 30-40 pracownikami, którzy ucztowali z napojami, chipsami i bułkami z kiełbaskami – jak to zostało powiedziane. Prawnicy sugerowali, że premier mógł wtedy nie złamać prawa, ponieważ technicznie rzecz biorąc, był to jego ogród.

Ale wśród starszych torysów pojawiają się coraz większe oznaki niepokoju z powodu hipokryzji i wymijających odpowiedzi rządu. Nie jest jasne, jak szybko pani Gray – która ma w Whitehall słynną reputację – ma przekazać swoje odkrycia. Minister zdrowia Partii Pracy, Edward Argar, powiedział dziś rano w serii wywiadów, że rozumie „gniew” opinii publicznej na zarzuty i podkreślił, że osobiście nie brał udziału w żadnych imprezach z napojami w maju 2020 r., ponieważ był „przywiązany do Zoomu”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych