Brytyjskie wojsko w stanie gotowości. Konflikt zbrojny z Rosją?

Pojawiają się obawy, że Rosja może być na skraju inwazji na Ukrainę, gdzie blisko 100 000 żołnierzy znajduje się w pobliżu granic. Natomiast Wielka Brytania przygotowuje się do rozmieszczenia swoich wojsk brytyjskich w regionie. Ponieważ wszystkie oczy zwrócone są na obecny kryzys humanitarny na granicy białorusko-polskiej, gdzie tysiące osób ubiegających się o azyl próbuje dostać się na teren Unii Europejskiej, USA i Wielka Brytania ostrzegły, że Rosja może planować inwazję na Ukrainę. Brytyjskie źródło obrony powiedziało: „Niepokój wynika z tego, że nie wiemy, co się wydarzy. To nieprzewidywalna sytuacja”.

Rosja zaprzeczyła wszelkim twierdzeniom o możliwym konflikcie i stwierdziła, że ​​jej obecność wojskowa w pobliżu granicy z Ukrainą była jedynie reakcją na wzmożoną aktywność sojuszu transatlantyckiego NATO w regionie. „Takie nagłówki tylko bezsensownie i bezpodstawnie podsycają napięcia” – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. „Rosja dla nikogo nie stanowi zagrożenia” – dodał.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że w pobliżu granicy z Ukrainą znajduje się prawie 100 000 rosyjskich żołnierzy i że kraje zachodnie podzieliły się z Kijowem informacjami o aktywnych ruchach wojsk rosyjskich, donosi Reuters. „Mam nadzieję, że cały świat może teraz wyraźnie zobaczyć, kto naprawdę chce pokoju i kto koncentruje prawie 100 000 żołnierzy na naszej granicy” – powiedział w środowym przemówieniu.

Wielka Brytania jest gotowa interweniować, aby pomóc Ukrainie, jeśli konflikt będzie eskalował, gdy 600 brytyjskich żołnierzy ze Specjalnej Służby Powietrznej (SAS) i Pułku Spadochronowego zostało ostrzeżonych, że mogą zostać wysłani do kraju w ciągu kilku godzin. The Sunday Mirror donosi, że szefowie obrony i szef MI6 poinformowali kancelarię premiera, że prezydent Rosji Władimir Putin stanowi wyraźne i aktualne zagrożenie dla Ukrainy i Zachodu.

Siły brytyjskie – składające się z członków SAS, Specjalnego Pułku Rozpoznawczego, medyków, inżynierów, sygnalistów i do 400 spadochroniarzy z 16 Brygady Powietrzno-Szturmowej z siedzibą w Aldershot w hrabstwie Hampshire – są w stanie gotowości. Źródło powiedziało: „Część brygady o wysokiej gotowości została poinformowana, że może potrzebować rozmieszczenia w bardzo krótkim czasie. Od 400 do 600 żołnierzy jest gotowych. Ich sprzęt jest spakowany i są gotowi do lotu na Ukrainę i lądowania lub skoku spadochronowego. Przeszkolili się na obie sytuacje”.

Tony Blinken, sekretarz stanu USA, powiedział: „Nie mamy jasności co do intencji Moskwy, ale znamy jej zasady postępowania i obawiamy się, że Rosja może popełnić poważny błąd, próbując powtórzyć to, co podjęła w 2014 roku. Niepokoją nas doniesienia o niezwykłej aktywności Rosjan w pobliżu Ukrainy. Przyglądamy się temu bardzo, bardzo uważnie. Ściśle konsultujemy się również z sojusznikami i partnerami”. Rzecznik Pentagonu powiedział, że ruch wojsk rosyjskich jest „niezwykły pod względem rozmiaru i zakresu” i dodał: „Wzywamy Rosję, aby jasno określiła swoje intencje”.

Informacje ze świata

Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni…

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych