Czas samoizolacji dla mieszkańców Anglii oficjalnie skrócony do 5 dni!

Okres izolacji dla w pełni zaszczepionych osób w Anglii, u których wynik testu na COVID jest pozytywny, zostanie skrócony z siedmiu do pięciu dni, poinformował sekretarz zdrowia. Ujawniając ruch w oświadczeniu Commons, Sajid Javid powiedział, że dane z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia pokazują, że „około dwóch trzecich pozytywnych przypadków nie jest już zakaźnych do końca piątego dnia” i „chcemy wykorzystać możliwości testowania, które zbudowaliśmy, aby pomóc tym ludziom bezpiecznie opuścić izolację”. Zmiana wejdzie w życie w poniedziałek. Osoby będą mogły opuścić izolację po pięciu pełnych dniach po wystąpieniu objawów lub otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, pod warunkiem, że w piątym i szóstym dniu będą miały negatywny wynik testu na COVID-19.

„Te dwa testy mają kluczowe znaczenie dla tych zrównoważonych i proporcjonalnych planów i zachęcam wszystkich, aby wykorzystali możliwości, które zbudowaliśmy w testach, abyśmy mogli przywrócić wolności temu krajowi, jednocześnie zapewniając wszystkim bezpieczeństwo”. powiedział pan Javid. Sekretarz ds. zdrowia w Partii Pracy, Wes Streeting, z zadowoleniem przyjął ogłoszenie, ale wezwał do „załatwienia” kwestii testów. „Przed Bożym Narodzeniem powiedział nam, że nie ma problemu z dostawami – ale w Boże Narodzenie personel NHS i inni kluczowi pracownicy nie mogli uzyskać dostępu do testów, ponieważ rząd nie zauważył, że dostawy zostały zamknięte na okres świąteczny” – powiedział.

Obecnie w pełni zaszczepione osoby, u których wynik testu jest pozytywny, mogą zakończyć okres izolacji po siedmiu dniach, jeśli w szóstym i siódmym dniu uzyskają negatywny wynik testu bocznego przepływu – z testami wykonywanymi w odstępie 24 godzin. Ta zmiana została wprowadzona tuż przed Bożym Narodzeniem, ale pojawiły się wezwania do rządu, aby ponownie skrócić okres izolacji z powodu ciągłej presji na NHS i miejsca pracy spowodowane dużą liczbą izolujących się osób. Wyrażono jednak obawy, że taki ruch może spowodować wzrost liczby infekcji. Matthew Taylor, dyrektor generalny Konfederacji NHS, powiedział: „Jest to pragmatyczny krok, który przywódcy przyjmą z zadowoleniem, jeśli może oznaczać, że więcej pracowników służby zdrowia i opieki, którzy są wystarczająco zdrowi, może powrócić na linię frontu, pod warunkiem, że nie zwiększy to znacząco ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa”.

Nowe badania przeprowadzone przez UKHSA pokazują, że tylko 1 na 20 przypadków nadal jest zakaźny z dwoma negatywnymi testami przepływu bocznego do siódmego dnia, co stanowi prawie tyle samo, co 5% przypadków uwolnionych po 10 dniach bez testów. Jednak opracowany przez nich scenariusz wykazał, że ponad 30% przypadków nadal było zakaźnych piątego dnia. Chociaż badanie nie obejmowało przypadków z Omicronem, oddzielna ocena przeprowadzona przez NHS Test and Trace wykazała porównywalny wynik dla nowego wariantu. Aktualizując posłów na temat sytuacji z COVID bardziej ogólnie, sekretarz zdrowia powiedział, że wirus „nadal jest z nami” i „nadal prawdopodobnie przed nami trudne tygodnie”.

Ale Javid powiedział, że dane z Krajowego Urzędu Statystycznego pokazują „zachęcające oznaki, że infekcje spadają w Londynie i na wschodzie Anglii” i że „istnieją już wczesne oznaki, że wskaźnik hospitalizacji zaczyna zwalniać”. Dodał, że infekcje rosną w innych częściach kraju, a dane nie odzwierciedlają jeszcze wpływu osób wracających do pracy i szkoły po Bożym Narodzeniu. Jeśli chodzi o hospitalizacje, Javid powiedział, że Omicron „nadal ma potencjał, aby doprowadzić do znacznej liczby osób w szpitalu”, z prawie 17 000 pacjentów przebywających obecnie w szpitalach w Anglii. „Ze względu na opóźnienie między infekcjami a hospitalizacjami, NHS pozostanie pod znaczną presją w ciągu najbliższych kilku tygodni” – kontynuował.

Sekretarz zdrowia powtórzył zobowiązanie rządu do obowiązkowych szczepień przeciwko COVID dla pracowników służby zdrowia, polityki, która ma wejść w życie w kwietniu. Pan Javid powiedział parlamentarzystom, że od czasu konsultacji rządowych w sprawie planu we wrześniu odsetek pracowników służby zdrowia NHS, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki, wzrósł z 92% do 94%.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych