Czego możemy spodziewać się w dzisiejszym ogłoszeniu „mapy drogowej”?

Wszystkie szkoły w Anglii zostaną ponownie otwarte dla wszystkich uczniów 8. marca zgodnie z planem premiera, który ma zostać ogłoszony dzisiaj, z możliwością ponownego uruchomienia zajęć pozaszkolnych na świeżym powietrzu. W tym samym dniu dozwolona będzie również rekreacja na świeżym powietrzu z jedną osobą, co oznacza, że ​​ludzie będą mogli siedzieć razem w parku przy kawie, drinku lub pikniku. Od 29. marca większe grupy będą mogły spotykać się na świeżym powietrzu – w tym w prywatnych ogrodach – maksymalnie do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych.

Korty tenisowe, pola golfowe i inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu zostaną ponownie otwarte 29. marca, który jest pierwszym poniedziałkiem przerwy wielkanocnej dla większości szkół. W tym samym czasie wznowione zostaną zorganizowane sporty dla dorosłych i dzieci, w tym futbol amatorski. Złagodzenie środków jest pierwszym etapem czteroczęściowego planu działania, który ma obejmować ponowne otwarcie handlu detalicznego, gastronomii i hotelarstwa w nadchodzących miesiącach. Jednak ograniczenia będą stopniowo łagodzone w całej Anglii, unikając powrotu do poprzedniego systemu poziomów regionalnych.

Według źródeł rządowych między każdym etapem łagodzenia blokady będzie pięć tygodni – cztery tygodnie na analizę najnowszych danych dotyczących COVID i jeden tydzień na powiadomienie firm. Ponieważ pierwszy etap łagodzenia blokady rozpocznie się 8. marca, oznacza to, że najwcześniej drugi etap czterostopniowej mapy drogowej premiera może rozpocząć się 12. kwietnia. A całą mapę drogową można by ukończyć już pod koniec czerwca.

Rząd zamierza do końca lipca zaoferować wszystkim dorosłym w Wielkiej Brytanii szczepionkę przeciwko COVID. Boris Johnson ma ogłosić swój plan Izbie Gmin dziś po południu, zanim poprowadzi konferencję prasową na Downing Street o 19:00. Posłowie będą głosować nad przepisami w najbliższych tygodniach. Premier ma podkreślić, że aby przejść do każdego etapu, trzeba zdać cztery testy:
1. Program rozpowszechniania szczepionek jest kontynuowany pomyślnie.
2. Dowody wskazują, że szczepionki są wystarczająco skuteczne w zmniejszaniu liczby hospitalizacji i zgonów u zaszczepionych.
3. Wskaźniki zakażeń nie grożą gwałtownym wzrostem liczby hospitalizacji, co wywarłoby niezrównoważoną presję na NHS.
4. Nasza ocena ryzyka nie jest zasadniczo zmieniana przez nowe warianty.

Downing Street powiedziało, że cztery testy są obecnie zdane, więc pierwszy etap łagodzenia blokady rozpocznie się 8. marca, kiedy to cztery grupy priorytetowe dla szczepionek powinny otrzymać stopień odporności. W oświadczeniu poprzedzającym ogłoszenie, pan Johnson powiedział: „Naszym priorytetem zawsze było przywrócenie dzieci do szkoły, o której wiemy, że ma kluczowe znaczenie dla ich edukacji, a także ich dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Będziemy również traktować priorytetowo sposoby bezpiecznego, ponownego połączenia się z bliskimi. Nasze decyzje będą podejmowane na każdym etapie na podstawie najnowszych danych i będziemy ostrożni w tym podejściu, aby nie cofnąć postępów, które osiągnęliśmy do tej pory, ani poświęceń, które każdy z was dokonał, aby trzymać siebie i innych w bezpieczeństwie”.

Plany już wywołały mieszane reakcje, a naukowcy i pracownicy służby zdrowia wzywali rząd do powściągliwości w zbyt szybkim otwieraniu kraju. Royal College of Nursing (RCN) ostrzegł, że nie powinno być zachęty dla ludzi do mieszania się w grupach, argumentując, że presja na szpitale jest obecnie „tak duża, jak w jakimkolwiek momencie ubiegłego roku”. „Rząd Wielkiej Brytanii nie może rozluźniać komunikatów publicznych ani wprowadzać zachęty dla ludzi do mieszania się w grupach. Widzieliśmy, jak mieszane komunikaty mogą bezpośrednio skutkować zwiększoną presją na system opieki zdrowotnej” – powiedziała Dame Donna Kinnair, dyrektor generalny RCN. Czołowy epidemiolog, profesor John Edmunds, powiedział również, że każde złagodzenie blokady musi być stopniowe, aby zapobiec gwałtownemu wzrostowi liczby przyjęć do szpitali i zgonów.

W międzyczasie szkoły zareagowały na wiadomość, że zostaną otwarte dla wszystkich dzieci w przyszłym miesiącu, a związek nauczycielski NASUWT wystosował nowe wezwanie do personelu szkolnego, aby uzyskać priorytet szczepionek. Kit Yates, biolog matematyczny z University of Bath, powiedział Sky News, że prawdopodobieństwo transmisji na zewnątrz jest niskie, więc umożliwienie ludziom spotkań jeden na jednego nie było „okropnym pomysłem”, ale że odesłanie wszystkich dzieci do szkół na raz to „trochę” większe ryzyko ”. „Londyńska Szkoła Higieny i Medycyny Tropikalnej przeprowadziła badanie, które mówi, że nie będziemy w stanie utrzymać liczby R poniżej 1, jeśli wszystkie szkoły wrócą na raz” – powiedział.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Sunny
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych