Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się częścią naszego życia”, powiedział rząd po przeglądzie dotyczącym „certyfikacji statusu”. Rząd stwierdził, że system certyfikacji „mógłby odgrywać ważną rolę, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, jako środek tymczasowy”. Grupa zadaniowa pod przewodnictwem ministra Michaela Gove’a badała, czy „certyfikacja statusu COVID” może zostać wykorzystana do ponownego otwarcia gospodarki, zmniejszenia ograniczeń w kontaktach społecznych i poprawy bezpieczeństwa. Ponad 50 000 członków społeczeństwa wyraziło „szerokie spektrum opinii”.

Po co nam certyfikaty?

Certyfikacja statusu COVID ma na celu zapewnienie, że dana osoba jest narażona na mniejsze ryzyko przeniesienia wirusa. Mogłoby to pozwolić na bezpieczniejsze przywrócenie niektórych swobód, na przykład poprzez zezwolenie na przyjęcie większej liczby uczestników na imprezach masowych, zwiększenie liczby pasażerów i zmniejszenie ograniczeń dla podróżnych oraz złagodzenie zasad dotyczących dystansu społecznego.

Co zawierałyby certyfikaty?

Paszporty COVID mogą wykazywać status szczepień, niedawny negatywny test lub dowód naturalnej odporności po zakażeniu COVID-19. W przeglądzie stwierdzono, że zakazanie firmom proszenia klientów o dowód ich statusu COVID byłoby „nieuzasadnionym naruszeniem”. W rezultacie stwierdził, że „słuszne jest to, że rząd zapewnia środki umożliwiające łatwe wykazanie statusu COVID” i powiedział, że NHS obecnie opracowuje sposób udowodnienia tego, zarówno w formie cyfrowej, jak i niecyfrowej.

Czy paszporty – lub certyfikaty – na pewno się pojawią?

Boris Johnson powiedział, że żadne plany „nie zostały jeszcze sfinalizowane” i że 12. kwietnia nie będzie żadnych zmian w „kroku drugim” mapy drogowej. Zapytany, czy rząd uzyska głos parlamentarzystów w tej sprawie, premier zasugerował, że może się to zdarzyć. Redaktor polityczny Sky News, Beth Rigby, powiedziała: „Szykuje się spora rebelia. Liberalni Demokraci są przeciwni, a Partia Pracy jeszcze nie udzieliła poparcia. Boris Johnson naprawdę ma walkę na rękach …”

Gdzie będą używane certyfikaty?

Wymogi dotyczące dystansu społecznego można zmniejszyć dzięki paszportom COVID w często odwiedzanych miejscach, takich jak puby i restauracje – czytamy w recenzji. Stwierdzono: „Certyfikacja statusu COVID może potencjalnie odgrywać rolę w miejscach takich jak teatry, kluby nocne i imprezy masowe, takie jak festiwale lub wydarzenia sportowe, aby pomóc w zarządzaniu ryzykiem, gdy duża liczba ludzi gromadzi się w bliskim sąsiedztwie”. Dodał jednak, że rząd uznaje, że ma to „znaczące konsekwencje”, więc będą dalsze konsultacje z przemysłem.

Czy byłyby potrzebne zawsze?

W przeglądzie stwierdzono, że rząd uważa, że ​​paszporty COVID nie powinny być potrzebne w niektórych ograniczonych sytuacjach, w tym w usługach publicznych, transporcie publicznym i podstawowych sklepach. Zauważył też, że powinny istnieć wyjątki dla „osób, którym nie zaleca się szczepień, a powtórzenie testów jest trudne”.

Czy certyfikaty będą testowane?

Rząd rozpoczyna proces testowy paszportów COVID na dziewięciu wydarzeniach od połowy kwietnia, w tym w Hot Water Comedy Club w Liverpoolu, Mistrzostwach Świata w Snookerze w Sheffield, nocnym klubie Liverpool’s Circus oraz półfinałach i finale Pucharu Anglii na Wembley. Stwierdzono, że paszporty COVID mogą „odgrywać rolę” w miejscach takich jak teatry, kluby nocne i imprezy masowe, w tym festiwale i zawody sportowe.

Kiedy zacznie się certyfikacja i jak długo będzie trwać?

W przeglądzie czytamy: „Niektóre środki mogą być wymagane przez okres po podaniu szczepionki wszystkim dorosłym, aby zapobiec gwałtownemu wzrostowi…”. I dodał: „Certyfikacja statusu COVID prawdopodobnie stanie się elementem naszego życia, dopóki zagrożenie związane z pandemią nie ustąpi”, ale dodał, że będzie to prawdopodobnie środek tymczasowy.

Czy będą wyjątki?

W przeglądzie czytamy: „Ważne jest również, aby istniały odpowiednie wyjątki dla osób, którym nie zaleca się szczepień, a powtórzenie testów jest trudne”.

Paszporty szczepionkowe, zwłaszcza do użytku domowego, były kontrowersyjnym tematem w zeszłym tygodniu, a ponad 70 posłów, w tym 41 konserwatystów, podpisało list otwarty do Borisa Johnsona, sprzeciwiając się ich użyciu. Rząd obiecał kontynuować „badanie i testowanie” paszportów i zapowiedział, że przedstawi wstępne ustalenia przeglądu parlamentowi pod koniec tego miesiąca. W przeglądzie potwierdzono, że istnieją „obawy dotyczące sprawiedliwości i etyki” w przypadku jakiejkolwiek formy paszportu COVID. Jeśli ponad 60 posłów torysów zbuntuje się i wszystkie partie opozycyjne odmówią poparcia paszportów, pan Johnson może zostać pokonany, a program porzucony.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Boris Johnson zapowiedział kolejne kroki z „mapy drogowej” COVID

Premier Wielkiej Brytanii potwierdził na…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych