Długie kolejki w północnej Anglii do punktów szczepień!

Ogromne kolejki utworzyły się w miejscu szczepień w mieście Bolton po tym, jak wezwano ludzi do stawienia się, aby personel mógł „znaleźć powód”, aby dać im szczepionkę. Miasto jest jednym z miejsc, które najbardziej ucierpiały z powodu nowego indyjskiego wariantu Covid-19, ale rząd oficjalnie wykluczył „gwałtowne szczepienia” w związku z wątpliwościami, że byłyby one skuteczne w zatrzymaniu transmisji. Niemniej jednak urzędnicy próbują zaszczepić 4000 osób szczepionką Pfizera w Bolton przed końcem dnia. Dr Helen Wall, osoba odpowiedzialna za program szczepień w Bolton, powiedziała ludziom, aby przyszli, nawet jeśli nie są pewni, czy będą się kwalifikować.

W filmie na Facebooku powiedziała: „Jeśli nie jesteś pewien, czy się kwalifikujesz, przyjdź tu dzisiaj, a my to dla ciebie sprawdzimy.” W międzyczasie członek gabinetu Rady Bolton ds. Usług dla dorosłych, Andy Morgan, wezwał ludzi z kodami pocztowymi Bolton do stawienia się, a personel obiecał, że „znajdzie powód, aby cię zaszczepić”. Napisał na Twitterze: „Każdy, kto ma kod pocztowy Bolton i jest zarejestrowany u lekarza ogólnego w Bolton, może odwiedzić autobus ze szczepionkami przy Akademii Essa #GetVaccinated. Zespół znajdzie powód, aby cię zaszczepić. Zamknięcie o 17:00. Dziś trzeba użyć 4000 szczepionek. #TeamBolton. ”

Zachęty doprowadziły do ​​wzrostu zainteresowania miejscem, a zdjęcia pokazują kolejki rozciągające się wokół bloku. Widziano ludzi w każdym wieku, czekających w kolejce, w obawie, że w społeczności szybko rozprzestrzenia się szczep indyjski COVID-19, który jest bardziej podatny na przenoszenie. Zakład jest obsługiwany przez 42 urzędników prowadzących szczepienia i autobus szczepień. Jeden z miejscowych powiedział: „To niewiarygodne, ile osób się pojawiło. Tysiące osób w różnym wieku i ze wszystkich grup etnicznych czeka cierpliwie w kolejce po szczepionkę. Wydaje się, że osoby szczepiące akceptują każdego.”

Wcześniej w tym tygodniu sąsiednie Blackburn, które również zostało mocno dotknięte, obiecywało szczepienia wszystkim osobom powyżej 18. roku życia, ale zostało zmuszone do wycofania się i wyjaśnienia, że ​​kwalifikują się tylko osoby według mapy drogowej. Obecnie obejmuje to osoby w wieku powyżej 38 lat i wszystkie osoby z podstawowymi schorzeniami. Naukowcy powiedzieli, że ponieważ wzrost odporności trwa kilka tygodni, nie ma sensu kierować szczepionek z innych części kraju do hotspotów.

Zamiast tego rząd zdecydował się skrócić drugą datę szczepień dla osób powyżej 50. roku życia z 12 tygodni na 8. W czwartek dane Public Health England pokazały wzrost liczby przypadków obaw o wariant indyjski z 520 do 1313 w tym tygodniu. Wcześniej dyrektor Bolton Council, Tony Oakman, powiedział, że rada jest „zadowolona” z przyspieszenia programu szczepień w całym Bolton i będzie „naciskać” na osoby w wieku 18 lat i starsze, aby mogły otrzymać szczepionkę. Pan Oakman powiedział, że zostało wyjaśnione, że wdrożenie osób powyżej 18 roku życia nie jest obecnie możliwe.

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / @ZubedaCFutures

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych