Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą stawić czoła dłuższemu pobytowi za kratkami w ramach proponowanego przez rząd nowego ustawodawstwa dotyczącego przestępczości. Ustawa o Policji, Przestępczości, Wyrokach i Sądach jest obecnie rozpatrywana przez Parlament i przewiduje wzrost maksymalnych kar za kilka przestępstw związanych z okrucieństwem wobec dzieci. Zaplanowane surowsze wyroki mogą oznaczać, że każdemu, kto spowoduje lub pozwoli na śmierć dziecka lub wrażliwej osoby dorosłej pod ich opieką, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a nie obecne maksimum 14 lat.

Poseł Tom Tugendhat poprowadził kampanię na rzecz zmian, znanych również jako Prawo Tony’ego, wspierając przybraną rodzinę siedmioletniego Tony’ego Hudgella. Chłopiec musiał mieć amputowane obie nogi w 2017 roku z powodu nadużyć, których doznał od swoich biologicznych rodziców. Przybrana matka Tony’ego, Paula Hudgell, powiedziała, że ​​trzeba zrobić więcej, aby chronić wrażliwe dzieci. Dodała, że ​​planowane surowsze wyroki są dla „Tony’ego i wszystkich niemowląt i dzieci, które ucierpiały lub straciły życie z rąk swoich oprawców”.

W oświadczeniu pani Hudgell powiedziała: „Cieszymy się, że prawo Tony’ego jest wspierane przez rząd. „Mamy nadzieję, odkąd ci, którzy wykorzystywali naszego syna i zostali wsadzeni do więzienia w 2018 roku – że można zrobić więcej, aby chronić inne dzieci, najsłabszych członków naszego społeczeństwa. Nie mogę wystarczająco podziękować opinii publicznej za wsparcie, jakie okazała podczas tej prawie czteroletniej kampanii, ale szczególnie dziękuję Tomowi Tugendhatowi, który niestrudzenie ze mną pracował, a także mojej przyjaciółce Julii Roberts, reporterowi sądowemu oraz moim przyjaciołom i rodzinie – to był zdecydowanie wysiłek zespołowy.”

Kiedy Tony był dzieckiem, został zaatakowany i pozostawiony ze złamanymi palcami u rąk i nóg oraz zerwanymi więzadłami w nogach. Nie był z tego powodu leczony i cierpiał przez 10 dni. Opóźnienie w podjęciu leczenia oznaczało, że obie nogi musiały zostać amputowane, co sprawiło, że Tony był przykuty do wózka inwalidzkiego. Jego biologiczni rodzice zostali skazani na 10 lat więzienia. Tony zaczął teraz pomagać innym w w celu zbierania funduszy. Postanowił zebrać 500 funtów na szpital, który uratował mu życie, przechodząc 10 km w 30 dni na swoich protezach nóg, ale ostatecznie zebrał ponad 1 milion funtów.

Wicepremier, lord kanclerz i sekretarz stanu ds. sprawiedliwości Dominic Raab powiedział, że zmiany są potrzebne, ponieważ „prawo musi zapewniać maksymalną ochronę najsłabszym, a nikt nie jest bardziej bezbronny niż małe dziecko”. Dodał: „Składam hołd odwadze młodego Tony’ego Hudgella i jego przybranych rodziców, Pauli i Marka”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych