Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie nowe środki mające poradzić sobie z pojawieniem się nowego wariantu COVID-19 Omicron. Zostały one ogłoszone przez premiera Borisa Johnsona w weekend ze względu na obawy, że nowy wariant może być mniej wrażliwy na szczepionki i bardziej zakaźny. Noszenie masek w Anglii jest obecnie obowiązkowe w sklepach, środkach transportu publicznego, salonach fryzjerskich, urzędach pocztowych i bankach, chyba że jesteś zwolniony z tego obowiązku. Zasada nie dotyczy pubów, restauracji i innych obiektów gastronomicznych.

W poniedziałek zapytano rząd, dlaczego nie zdecydował się wprowadzić obowiązkowych zakryć twarzy w pubach i restauracjach. Rzecznik powiedział: „Uważamy, że jest to wyważone i proporcjonalne podejście oparte na dowodach, które mamy do tej pory. Wydaje się prawdopodobne, ale nie jest pewne, że ten wariant jest bardziej zakaźny niż poprzednie warianty, ale nie mamy żadnych twardych dowodów i rzeczywiście nikt nie ma twardych dowodów na jego wpływ na takie rzeczy, jak hospitalizacje i zgony oraz osoby, które są zaszczepione. Uważamy więc, że jest to proporcjonalne podejście do przyjęcia w obecnych okolicznościach”.

Osobom, które łamią zasady, grozi kara w wysokości 200 funtów. Departament Edukacji zalecił również noszenie zakryć twarzy przez studentów i pracowników uczelni w pomieszczeniach ogólnodostępnych, natomiast pracownikom i uczniom szkół średnich nakazuje się noszenie zakryć twarzy. Obowiązkowe testy PCR powracają dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii z zagranicy, a podróżni będą musieli wykonać test dwa dni po powrocie i muszą się izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku. Tylko obywatele brytyjscy i irlandzcy będą wpuszczani do Wielkiej Brytanii z krajów nowej czerwonej listy w Afryce Południowej.

KRAJE CZERWONEJ LISTY:

  • Botswana
  • Eswatini
  • Lesoto
  • Namibia
  • Republika Południowej Afryki
  • Zimbabwe
  • Angola
  • Malawi
  • Mozambik
  • Zambia

Podróżni będą musieli wykazać negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni od wylotu, a następnie po wylądowaniu spędzić 10 dni w zatwierdzonym przez rząd hotelu kwarantanny, którego koszt przekracza 2000 funtów. Nie ma nakazu na pracę z domu, a rzecznik Downing Street potwierdza, że ​​„pracodawcy” muszą podejmować własne decyzje. Wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą mogły zarezerwować szczepionkę przypominającą COVID-19 po wspieranym przez rząd rozszerzeniu programu szczepień, aby poradzić sobie z potencjalnym wpływem wariantu Omicron.

Od 4 nad ranem 28. listopada każdy, kto zostanie zidentyfikowany jako bliski kontakt osoby z wariantem Omicron, będzie musiał izolować się przez 10 dni – niezależnie od statusu szczepienia. Rząd zapowiada, że ​​dokona przeglądu przepisów za trzy tygodnie.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych