Elżbieta II pod opieką lekarzy. Zły stan zdrowia królowej

Królowa jest pod nadzorem medycznym w Balmoral po tym, jak lekarze zaniepokoili się jej stanem zdrowia – poinformował Pałac Buckingham. Książę Karol, Camilla i książę William podróżują obecnie do Balmoral, Clarence House i Kensington Palace. Pałac Buckingham powiedział w oświadczeniu: „Po dalszej ocenie dzisiejszego ranka, lekarze królowej są zaniepokojeni zdrowiem Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym”. Jej Wysokość przełożyła spotkanie Tajnej Rady zeszłej nocy po tym, jak lekarze zalecili jej odpoczynek.

We wtorek 96-letnia królowa spotkała się z ustępującym premierem Borisem Johnsonem przed mianowaniem nowej premier Liz Truss w Balmoral po raz pierwszy za jej rządów, zrywając z tradycją. Natychmiast członkowie rodziny zostali poinformowani o decyzji lekarza, powiedział korespondent Sky News, Rhiannon Mills. Mówi się, że lekarz jest bardzo gorliwy, ale nie ma dalszych zaleceń – pośród sugestii, że królowa doznała upadku, które uważa się za błędne. Mills powiedział: „Oczywiście, niewątpliwie będzie zaniepokojenie stanem zdrowia królowej.”

„Dopiero ostatniej nocy zostaliśmy poinformowani przez Pałac Buckingham, że królowa musi wycofać się z przeprowadzenia spotkania Tajnej Rady, które zostało zaplanowane na wczorajszy wieczór. Wczoraj wieczorem powiedzieli, że po całym dniu we wtorek Jej Wysokość zaakceptowała radę lekarza, by odpocząć, co oznaczało, że spotkanie Rady Tajnej, które miała przeprowadzić, choć z dala od Balmoral, nie mogło się odbyć.” Królowa miała zorganizować spotkanie starszych doradców rządowych w Tajnej Radzie w środę wieczorem, ale zdecydowano, że zostanie ono zmienione.

Premier Liz Truss powiedziała, że ​​cały kraj jest „głęboko zaniepokojona” tymi wiadomościami, dodając, że jej myśli są z monarchą i jej rodziną. Sir Lindsay Hoyle przerwał debatę na temat rachunków za energię w Izbie Gmin, aby poinformować posłów o stanie zdrowia królowej. Skrócił przemówienie lidera SNP Westminster Iana Blackforda, aby powiedzieć: „Wiem, że wypowiadam się w imieniu całej Izby, kiedy mówię, że przesyłamy nasze najlepsze życzenia Jej Królewskiej Mości i że ona i rodzina królewska są w naszych myślach i modlitwach w tym momencie.” Inne kluczowe postaci, w tym arcybiskup Canterbury, przywódca opozycji Sir Keir Starmer i były premier David Cameron, wyrazili swoje obawy dotyczące królowej.

Wygląda na to, że strona rodziny królewskiej zawiesiła się po pojawieniu się wiadomości o problemach zdrowotnych królowej. Na ekranie pojawił się komunikat o błędzie: „Przekroczono limit czasu bramy”. Jej Królewska Mość uczciła w czerwcu 70 lat na tronie, obchodząc Platynowy Jubileusz. Ale została zmuszona do opuszczenia niektórych uroczystości, w tym nabożeństwa dziękczynnego w katedrze św. Pawła, po tym, jak doświadczyła dyskomfortu podczas parady urodzinowej i przelotu dzień wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *