Irlandia: protest anty-lockdownowy w stolicy! Policja użyła siły! [WIDEO]

Trzech policjantów zostało rannych w wyniku ataków podczas demonstracji przeciwko ograniczeniom Covid-19 w centrum stolicy Irlandii, Dublinie. Setki protestujących miały zakaz gromadzenia się w St Stephen’s Green i zostali przepędzeni na Grafton Street przez funkcjonariuszy używających pałek. Policja została zaatakowana fajerwerkami, puszkami i pachołkami, a irlandzki nadawca RTÉ poinformował, że jeden oficer został zabrany do szpitala. Doszło do 23 aresztowań.

Komisarz Gardy (policja irlandzka), Drew Harris, powiedział, że policja miała „szczęście”, że funkcjonariusz nie odniósł poważnych obrażeń, gdy wycelowano w niego fajerwerki. „To było skierowane do tej osoby, więc mamy szczęście, że nie odniosła poważnego urazu. ​​Uratowało go tylko szybkie myślenie pojedynczego człowieka. Nie przynosisz fajerwerków na protest w żadnym innym celu niż angażowanie się w brutalne zachowanie.” – powiedział pan Harris na konferencji prasowej w sobotę wieczorem.

„Niewątpliwie istniał element planowania, mogliśmy zobaczyć, że narastał w ciągu tygodnia w mediach społecznościowych”. Pan Harris dodał, że wiele grup „współpracuje” ze sobą, począwszy od skrajnie prawicowych i skrajnie lewicowych, a także przeciwstawiających się blokadom i szczepionkom. Taoiseach (premier) Micheál Martin potępił protest i powiedział, że „stanowią one niedopuszczalne zagrożenie zarówno dla opinii publicznej, jak i dla Gardaí (irlandzkiej policji)”.

Składając hołd policji, „która szybko przeprowadziła aresztowania i przywróciła porządek”, Martin dodał, że duże zgromadzenie „wykazało całkowity brak szacunku dla ludzi, którzy dokonali ogromnych poświęceń podczas tej pandemii”. Tánaiste (wicepremier) Leo Varadkar powiedział, że był „przerażony” tym, co się stało.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych