Już ponad 20 milionów osób W PEŁNI zaszczepionych w Wielkiej Brytanii!

Według danych rządowych ponad 20 milionów dorosłych w Wielkiej Brytanii jest obecnie w pełni zaszczepionych po otrzymaniu obu dawek szczepionki przeciw COVID-19. Około 391 246 osób otrzymało drugą szczepionkę w sobotę, co oznacza, że ​​łącznie 20 103 658 osób (38,2% wszystkich dorosłych) otrzymało oba zastrzyki. Również w sobotę 237 311 osób otrzymało pierwszą szczepionkę, co daje łączną liczbę osób, którym podano przynajmniej jedną dawkę, 36 573 354 (69,4% dorosłej populacji).

Sekretarz Zdrowia, Matt Hancock, powiedział: „Mamy więcej wspaniałych wiadomości na temat wprowadzania szczepień i robimy niezwykłe postępy, ponieważ 20 milionów ludzi ma teraz najpełniejszą możliwą ochronę przed tym wirusem – ogromne podziękowania dla zespołu za osiągnięcie tego kamienia milowego. Najnowsze dane ze świata rzeczywistego po raz kolejny pokazały, jak skuteczna jest szczepionka w zapewnianiu ochrony ratującej życie, a dwie dawki szczepionki Pfizer zapewniają 97% ochronę przed śmiertelnością.”

„Otrzymanie drugiej dawki jest niezbędne, aby zapewnić najlepszą ochronę przed tym śmiertelnym wirusem – zachęcam wszystkich do zarezerwowania szczepionki, gdy tylko zostanie im zaoferowana” – dodał Hancock. W Walii ogłoszono, że ponad dwa miliony ludzi otrzymało szczepionkę. W sumie w kraju podano prawie trzy miliony dawek w ciągu sześciu miesięcy. Oznacza to, że 80% wszystkich dorosłych w Walii otrzymało pierwszą szczepionkę, a co trzeci dorosły otrzymał drugą dawkę.

W międzyczasie Wielka Brytania zgłosiła kolejne cztery zgony związane z koronawirusem i 1926 nowych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin. Można to porównać z siedmioma zgonami i 2027 przypadkami ogłoszonymi w sobotę, podczas gdy w ostatnią niedzielę zgłoszono dwa zgony i 1770 przypadków. Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii zmarło 127 679 osób w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na COVID-19, a 4 450 777 przypadków zostało potwierdzonych laboratoryjnie. Sekretarz Hancock powiedział, że istnieje „wysoki stopień pewności”, że szczepionki chronią przed wariantem indyjskim – ale może „rozprzestrzeniać się jak pożar” wśród tych, którzy nie otrzymali szczepionki.

Powiedział, że odmiana indyjska „staje się dominującą odmianą w niektórych częściach kraju”, takich jak Bolton i Blackburn. Pan Hancock ostrzegł, że może „rozprzestrzeniać się nawet szybciej” niż wariant Kent, który doprowadził do śmiertelnej drugiej fali infekcji w Wielkiej Brytanii tej zimy. Twierdził również, że „właściwe” jest kontynuowanie w poniedziałek poważnego złagodzenia ograniczeń w Anglii, pomimo obaw naukowców, że szczep może być o 50% łatwiej przenoszony niż szczep Kent. I wezwał tych, którzy kwalifikują się do szczepień – ale jeszcze nie umówili się na spotkanie – aby zgłosili się po szczepionkę, dodając, że nie wyklucza nałożenia lokalnych ograniczeń blokowania w miejscach najbardziej dotkniętych wariantem indyjskim.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych