Już ponad 2300 przypadków indyjskiego wariantu COVID-19 w UK

W Wielkiej Brytanii wykryto już łącznie 2323 przypadki indyjskiego wariantu koronawirusa – poinformował sekretarz zdrowia. Wygłaszając oświadczenie odnośnie COVID-19 w Izbie Gmin, Matt Hancock stwierdził, że 483 przypadki zostały potwierdzone w Bolton i Blackburn, gdzie wariant jest obecnie dominującym szczepem wirusa. Pan Hancock ujawnił, że istnieje 86 obszarów władz lokalnych, w których znaleziono pięć lub więcej potwierdzonych przypadków tego wariantu. Powiedział też, że od jutra 37-letni mieszkańcy będą mogli zgłosić się po szczepionkę.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy wszedł w życie trzeci krok planu Borisa Johnsona dotyczący złagodzenia ograniczeń w Anglii. Ludzie mogą teraz cieszyć się uściskami z bliskimi, wspólnym piwem i posiłkami w domu, a także zagranicznymi wakacjami w wybranych miejscach. Premier wezwał jednak opinię publiczną do zachowania „dużej dozy ostrożności” ze względu na zagrożenie wariantem indyjskim.

Istnieją obawy, że wariant – który może być nawet o 50% łatwiej przenoszony niż wariant, który pojawił się w Kent pod koniec ubiegłego roku i doprowadził do trzeciego zablokowania Anglii – może opóźnić zniesienie wszystkich prawnych ograniczeń kontaktów społecznych w dniu 21. czerwca, będącego czwartym, ostatnim etapem mapy drogowej Borisa Johnsona. Pan Hancock powiedział Sky News w weekend, że istnieje „wysoki stopień pewności”, że obecne szczepionki COVID będą chronić przed indyjskim wariantem, ale może „rozprzestrzenić się jak pożar” wśród tych, którzy nie otrzymali szczepionki.

Sekretarz biznesowy Kwasi Kwarteng powiedział Sky News wcześniej, że nadal jest „bardzo prawdopodobne”, że czwarty krok w łagodzeniu restrykcji zostanie przeprowadzony zgodnie z planem. Rzecznik premiera powiedział, że rząd nie jest jeszcze w stanie podjąć ostatecznej decyzji, czy złagodzenie ograniczeń nastąpi 21. czerwca. A Downing Street stwierdziło, że ogłoszenia dotyczące przyszłości dystansu społecznego, wskazówek dotyczących ślubów i planów dotyczących krajowych „paszportów” koronawirusa mogą być opóźnione przez wariant indyjski.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych