Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego mocno krytykowanego wiosennego oświadczenia, argumentując, że Wielka Brytania wychodzi z największego szoku od 300 lat i on sam robi, co może. Kanclerz powiedział, że wie, że rodziny zmagają się z rosnącymi kosztami życia i dlatego „zapowiedziałem plan podatkowy, który zapewnia największą obniżkę podatków osobistych od ponad ćwierć wieku”. Sunak powiedział Sky News: „Obniżam opłatę paliwową o 5 pensów za litr, podnosząc progi ubezpieczenia społecznego, dając 30 milionom pracowników oszczędności podatkowe w wysokości 300 funtów i po raz pierwszy obniżając podatek dochodowy”.

Dodał, że ludzie powinni „oceniać mnie po moich działaniach”, w tym o środkach, jakie podjął podczas pandemii. Po wczorajszym wiosennym oświadczeniu kanclerzowi zarzucono, że nie pomaga osobom bez pracy i o niższych dochodach. Urząd ds. Odpowiedzialności Budżetowej, który dostarcza rządowi prognozy gospodarcze, powiedział, że wzrost inflacji ma spowodować „największy spadek poziomu życia w dowolnym roku finansowym od czasu rozpoczęcia przez ONS danych w latach 1956-57”. The Resolution Foundation, think tank na temat standardów życia, ostrzegł, że ​​brak wsparcia dla rodzin o niskich dochodach w wiosennym oświadczeniu stawia 1,3 miliona ludzi – w tym 500 000 dzieci – na skraju „absolutnego ubóstwa”.

Instytut Studiów Podatkowych stwierdził, że „największym pominięciem” w wiosennym oświadczeniu było „wszystko dla osób utrzymujących się z zasiłków uzależnionych od dochodów”, którym koszty utrzymania wzrosną o około 10% „ale ich świadczenia wzrosną zaledwie o 3,1% ”. Większość gazet w czwartek rano, nawet te, które zwykle popierają rząd, również krytykowały Kanclerza Skarbu. Pan Sunak bronił swojego stanowiska, mówiąc: „Nie umiem rozwiązać każdego problemu i zawsze byłem szczery w tym, gdzie mogę coś zmienić, oczywiście, że chcę i myślę, że plan, który ogłosiłem wczoraj, sprawdzi się dokładnie i wspierać ciężko pracujące brytyjskie rodziny”.

Dodał, że ci, którzy są najmniej zamożni „w rzeczywistości są moim priorytetem” i od przyszłego miesiąca skorzystają na „bardziej hojnym” systemie Universal Credit, obniżkach podatków i 6,6% podwyżce krajowej płacy na utrzymanie. „Wierzę, że polityka, którą wprowadzamy, pomoże bardzo realnie ludziom o niskich dochodach” – powiedział. O tym, że podatki będą na najwyższym poziomie w historii, Sunak powiedział: „To odzwierciedlenie dwóch rzeczy – przede wszystkim tego, że doświadczyliśmy pandemii, która była dość wyjątkowym epizodem w historii naszego kraju.

„Pożyczki wzrosły do ​​poziomów, których nie widzieliśmy od drugiej wojny światowej, [był to] największy szok gospodarczy od ponad 300 lat i musieliśmy wprowadzić interwencje, takie jak program furlough. Myślę, że większość ludzi prawdopodobnie zrozumie, iż tak wyjątkowe doświadczenie prowadzi do wyjątkowej reakcji i właśnie z tym się zmagamy, pokłosiem COVID. Ale także nadal inwestujemy w usługi publiczne i tego też chcą od nas ludzie”. Zapytany, w jaki sposób ci, którzy walczą o środki na jedzenie i ogrzewanie, Sunak odniósł się do 5 pensów za litr paliwa, które ogłosił w środę. „Kiedy wychodzę i rozmawiam z ludźmi, opłata za paliwo jest jedną z najczęściej poruszanych kwestii” – dodał.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

Rząd rozważa wprowadzenie OPŁATY za korzystanie z autostrad

Sieć dróg płatnych w Wielkiej…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych