Klimatyczni aktywiści zablokowali najruchliwszą autostradę w UK

Protestujący przeciwko zmianom klimatycznym zablokowali fragmenty autostrady M25 po raz drugi w ciągu trzech dni w tym tygodniu. Insulate Britain, które domaga się działań rządu w zakresie ocieplania domów, wstrzymał ruch na dwóch odcinkach najbardziej ruchliwej brytyjskiej autostrady. Ustawili się na zjeździe 23 dla South Mimms w Hertfordshire i głównej jezdni od skrzyżowania 8 w Reigate do skrzyżowania 9 w Leatherhead, oba w Surrey. Demonstranci siedzieli na drodze, powodując ogromne korki. Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazują zdenerwowanych kierowców konfrontujących się z aktywistami.

Insulate Britain powiedziało, że w środę w akcji wzięło udział 89 jej członków. Napisano w oświadczeniu: „Żądamy teraz wiarygodnych działań. Właściwe miejsca pracy dla setek tysięcy ludzi, aby rozpocząć pierwszy prawdziwy krok – ocieplenie wszystkich domów w tym kraju – co da nam największą redukcję emisji dwutlenku węgla. To naprawdę nie jest trudne, a jednak ten rząd odmawia kontynuowania pracy. To jest zaniedbanie karne.”

Policja w Surrey poinformowała, że ​​funkcjonariusze mieli również do czynienia z wypadkiem czterech pojazdów na autostradzie M25 w pobliżu protestów. „Zostaliśmy wezwani do kolizji drogowej z udziałem czterech pojazdów na jezdni w przeciwnym kierunku na skrzyżowaniu 9 autostrady M25, około godziny 9 rano tego ranka. Policja, straż pożarna i karetka są na miejscu, a 50-letnia kobieta została przetransportowana samolotem do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jeden z pasów jezdni został od tego czasu ponownie otwarty i współpracujemy z Highways England, aby otworzyć resztę drogi.”

Edmund King, prezes towarzystwa ubezpieczeń komunikacyjnych AA, powiedział, że podczas ostatniej blokady Insulate Britain, inżynier izolacji termicznej nie mógł dojechać do pracy po tym, jak utknął w korku drogowym. Powiedział: „Podczas gdy większość ludzi rozumie potrzebę podjęcia działań w sprawie zmian klimatu, te taktyki blokowania autostrad są po prostu szkodliwe, ponieważ zrażają pracujących ludzi, tkwiących w tym chaosie, a następnie wypompowują więcej emisji.”

„To trochę ironiczne, że inżynierowie izolacji termicznej próbujący ocieplić Wielką Brytanię utknęli w korku spowodowanym przez Insulate Britain. Konieczne dostawy, służby ratunkowe, osoby opuszczające szpital i spotkania biznesowe są dotknięte tymi blokadami. Mam nadzieję, że policja podejmie natychmiastowe działania w celu odblokowania arterii Wielkiej Brytanii”.

Podczas demonstracji tej samej grupy w poniedziałek zablokowano pięć skrzyżowań na M25, co doprowadziło do tego, że dziesiątki tysięcy kierowców utknęło w ogromnych kolejkach.

 

Informacje ze świata

Najwyższy poziom infekcji Covid-19 w UK od trzech MIESIĘCY

Epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii…

Pożar w centrum handlowym Westfield w Stratford [ZDJĘCIA]

Setki kupujących w centrum handlowym…

Poseł Konserwatystów zamordowany w swoim gabinecie w Essex!

Według policji konserwatywny poseł Sir…

Sekretarz Transportu WYKLUCZA lockdown w Boże Narodzenie

Grant Shapps wykluczył kolejną blokadę…

43 000 BŁĘDNYCH wyników testów COVID w Wolverhampton!

Testy na COVID zostały zawieszone…

„Twin-demia” w UK. Złapanie grypy i covid-19 ZWIĘKSZA ryzyko zgonu

COVID-19 i grypa zaczynają krążyć…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych