Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty COVID i obowiązkowe noszenie masek na twarz w miejscach publicznych zostaną zlikwidowane w Anglii, ponieważ Boris Johnson ogłosił zniesienie środków Planu B. Premier powiedział, że ludzie nie będą już proszeni o pracę w domu „od teraz”, a od czwartku przyszłego tygodnia znikną obowiązkowe noszenie masek i certyfikacja COVID. Powiedział Izbie Gmin, że infekcje koronawirusem spadają, a fala Omicron prawdopodobnie osiągnęła szczyt w całym kraju, co oznacza, że ​​można teraz złagodzić przepisy. Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby „zaufać osądowi” społeczeństwa w sprawie używania masek w zamkniętych i zatłoczonych miejscach, a od jutra będą one usunięte w salach lekcyjnych.

Potwierdził zamiar zniesienia zasad samoizolacji dla osób z koronawirusem w nadchodzących tygodniach. Powiedział, że wymóg prawny wygaśnie, gdy przepisy wygasną 24. marca, i ta data może zostać przesunięta. Ograniczenia dotyczące wizyt w domach opieki również zostałyby złagodzone, a sekretarz zdrowia Sajid Javid określiłby plany „na nadchodzące dni”. Premier zapoznał się z najnowszymi danymi COVID-19 w środę rano ze swoimi ministrami, zanim wygłosił oświadczenie do posłów. W szpitalach było 19 450 osób z wirusem na dzień 17. stycznia, co oznacza spadek o 2% tydzień do tygodnia. Ponad 34 000 osób było w szpitalach z wirusem w szczycie drugiej fali w styczniu 2021 r.

Kolejne 94 432 potwierdzone laboratoryjnie przypadki COVID zostały zarejestrowane w Wielkiej Brytanii we wtorek o 9 rano. Tymczasem kolejne 438 osób zmarło w ciągu 28 dni od pozytywnego testu, co oznacza, że ​​od początku pandemii w 2020 roku liczba ta wyniosła 152 513. Jest to najwyższa dzienna suma od lutego, ale korespondent naukowy Sky News, Thomas Moore, powiedział, że „w dużej części” wynika to z opóźnienia w raportowaniu. Ogłoszenie pana Johnsona na Commons pojawia się, gdy presja na niego z powodu imprez i zgromadzeń odbywających się na Downing Street i innych departamentach rządowych w 2020 i 2021 roku wciąż rośnie.

Istnieją spekulacje, że głosowanie nad wotum zaufania dla kierownictwa jego kierownictwa Partii Konserwatywnej może wkrótce zostać wywołane przez niespokojnych torysów. Według korespondentów politycznych Sky News Sama Coatesa i Joe Pike’a tego ranka zostało złożonych około 12 kolejnych wotum nieufności wobec premiera. Tuż przed wcześniejszymi pytaniami premiera poseł Bury South Christian Wakeford ogłosił, że przeszedł z konserwatystów do Partii Pracy, oskarżając Johnsona o „niezdolność do oferowania przywództwa”.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych