Koniec z testami COVID dla WSZYSTKICH podróżujących do Wielkiej Brytanii?!

Testy na Covid dla podróżnych wracających do Wielkiej Brytanii mogą zostać całkowicie zlikwidowane w styczniu, powiedział dziś minister rządu. Minister lotnictwa Robert Courts poinformował, że premier zamierza dokonać przeglądu środków na początku 2022 r., aby pomóc sektorowi „odbić się” z pandemii. Powiedział liderom lotnictwa podczas dzisiejszej konferencji w Westminster: „Wszyscy chcemy ograniczyć nie tylko testy, ale wszystkie restrykcje”. Obecnie każdy podróżujący do Wielkiej Brytanii – niezależnie od tego, czy został zaszczepiony – musi wykonać test po wjeździe do kraju.

We wrześniu ministrowie zrezygnowali z kosztownych testów PCR o wartości 70 funtów dla zaszczepionych osób i zastąpili je tańszymi testami z przepływem bocznym. Ale pan Courts zasugerował, że środki nadal ograniczają zdolność sektorów do odbudowy po prawie dwóch latach zakłóceń. Osoby, które nie są zaszczepione, muszą przejść test na Covid do trzech dni przed podróżą oraz dwa i osiem dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii. Pan Courts powiedział na konferencji Airlines 2021: „Wszyscy chcemy, aby lotnictwo wróciło do normy. Przejrzymy politykę w styczniu. Będziemy się zastanawiać, co możemy zrobić na tym etapie”.

Willie Walsh, były szef firmy macierzystej British Airways, IAG, powiedział, że obecne środki są nadal „zbyt restrykcyjne” i obowiązują „zdecydowanie zbyt długo”. Stwierdził podczas szczytu, że Departament Transportu musi być „bardziej głośny w obronie przemysłu lotniczego”. Powiedział: „Ma zadanie do wykonania, aby inne części rządu zrozumiały kluczowy wkład, jaki wnosi lotnictwo, co moim zdaniem nie było uważane za oczywiste w Wielkiej Brytanii zbyt długo”. Styczeń to jeden z najważniejszych okresów dla branży turystycznej, ponieważ jest to okres, w którym wiele osób rezerwuje wakacje.

We wrześniu ministrowie zrezygnowali z kategorii „pomarańczowej” w systemie sygnalizacji świetlnej, aby uprościć zasady wyjazdu za granicę. Ale „czerwona” lista – wymagająca przybycia na kwarantannę w hotelach na własny koszt – pozostała na swoim miejscu. Żaden kraj nie znajduje się obecnie na czerwonej liście, jednak ministrowie nie obawiają się, że epidemie w innych częściach świata mogą przechylić szalę. Jest to prawdopodobnie spowodowane wysokim poziomem odporności ze szczepionek, boosterów i wcześniejszych infekcji.

Branża turystyczna jest jednym z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią — dziesiątki tysięcy lotów odwołano po tym, jak na całym świecie wzrosły ograniczenia dotyczące podróży. Przedstawiciele branży twierdzą, że ich biznes był „dławiony” przez ograniczenia i obwiniają je o „drugie stracone lato” dla ich biznesu. Stowarzyszenie turystyczne Abta poinformowało we wrześniu, że rezerwacje spadły o 83 procent w porównaniu z tym samym czasem w 2019 roku. Z kolei Nadhim Zahawi stwierdził dziś, że Wielka Brytania będzie pierwszym krajem na świecie, który pokona pandemię. Pan Zahawi, były minister ds. szczepionek, powiedział, że „absolutnie słuszną rzeczą” było zniesienie wszystkich ograniczeń w lipcu i umożliwienie rozprzestrzeniania się wirusa w cieplejszych miesiącach, kiedy NHS była mniej zajęta – pomimo ogromnej krytyki w tym czasie.

Zasugerował, że Wielka Brytania będzie pierwszą dużą gospodarką, która przejdzie od pandemii do endemii, ponieważ wyprzedziła przypadki Delta i wyprzedza większość swoich sąsiadów z UE w podawaniu szczepionek przypominających. Obecnie przez kontynent przetacza się nowa fala wariantu Delta, która zepchnęła narody z powrotem w drakońskie ograniczenia i wywołała falę gwałtownych protestów. Wielką Brytanię okrzyknięto „chorym człowiekiem Europy” przez całe lato i jesień za konsekwentne odnotowywanie najwyższych poziomów infekcji na kontynencie.

Ale pan Zahawi powiedział LBC Radio: „Nasz czteroetapowy plan oznaczał, że byliśmy w stanie otworzyć gospodarkę latem. Niektórzy mówili, że to pomyłka — myślę, że to absolutnie słuszne posunięcie”. Na sugestie, że boostery mogą być wprowadzane co roku, dodał: „Prawdopodobnie, mam nadzieję, bez popadania w samozadowolenie, będziemy pierwszą dużą gospodarką na świecie, która zademonstruje, jak przechodzi się (z) pandemii na endemiczny system przy użyciu szczepionek”.

Informacje ze świata

Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni…

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych