Kościół w Heywood zamieniony w luksusową posiadłość do kupienia [ZDJĘCIA]

Jeśli kochacie witraże, gotyckie łuki i sklepione sufity – i nie boicie się duchów – może to być wasz wymarzony dom. Kościół Świętej Trójcy w Heywood w hrabstwie Wiltshire został zbudowany w 1849 roku, ale kilka lat temu został z miłością przekształcony w luksusowy dom. Teraz jest dostępny na rynku nieruchomości za 750 000 funtów. Ale jedno małe ostrzeżenie: dom znajduje się obok cmentarza.

(kliknij obrazek, aby powiększyć)

Możecie się tym niepokoić lub spojrzeć na to z dobrej strony: przynajmniej nie musielibyście mieć do czynienia z hałaśliwymi sąsiadami. Sama nieruchomość też jest całkiem urocza. Kościół był ostatnio używany w 1981 roku, po połączeniu kongregacji z inną parafią. W 1989 roku został sprzedany architektowi, który przebudował budynek na biuro i wynajął je. Następnie, w 2014 roku, artyści Trevor i Darlas Waugh kupili to miejsce i tym razem przekształcili je z nieruchomości komercyjnej w dom i studio, w którym mogli wystawiać swoje prace.

(kliknij obrazek, aby powiększyć)

Starali się zachować wiele oryginalnych elementów z pierwszego życia budynku jako kościoła, w tym rzeźbioną kamienną ambonę i witraże, o których wspominaliśmy wcześniej. Teraz po raz pierwszy wystawili dom na sprzedaż w cenie 750 tysięcy funtów. Pod względem wnętrz dom oferuje 5157 m2 powierzchni, z dużą recepcją, kuchnią, łazienką i sauną na parterze, dwiema sypialniami na piętrze oraz kolejną sypialnią i dwoma kawalerkami (które można zamienić na świetne miejsca pracy w domu) na ostatnim piętrze. Na zewnątrz znajduje się ogród, ale przy kościele zachowała się część ziemi z nagrobkami.

(kliknij obrazek, aby powiększyć)

Darlas, lat 59, powiedziała: „Chcieliśmy przestrzeni, gdzie moglibyśmy pokazać naszą pracę, a to było jedno z tych miejsc, do których wchodzisz i po prostu cię przejmuje. To piękny budynek, cudowna atmosfera, byliśmy uzależnieni. Nieruchomość była budynkiem komercyjnym, więc miała naprawdę stare grzejniki nocne i musieliśmy uporządkować całą elektrykę. Nie było kuchni ani łazienek. Czekało nas dużo pracy. To było więcej miejsca niż potrzebowaliśmy i baliśmy się ze względu na skalę tego, ale w rzeczywistości jest to dość łatwa nieruchomość do życia.”

(kliknij obrazek, aby powiększyć)

„To nie jest zwykła nieruchomość, ale myślę, że każdy może tam mieszkać, mieliśmy naprawdę dużą mieszankę ludzi, którzy ją oglądali. Chciałabym, żeby trafił do kogoś, kto pokocha go tak samo jak my”. Neal Wood z agencji nieruchomości Hamptons, która sprzedaje nieruchomość, dodał: „To absolutnie oszałamiająca nieruchomość. Pod wieloma względami jest to klasyczny kościół. Kiedy wchodzisz, od razu czujesz miejsce kultu, ale jednocześnie nie jest to przytłaczające.”


(kliknij obrazki, aby powiększyć)

„Właściciele są kreatywni i dokonali ulepszeń w nieruchomości, aby stworzyć niezwykle komfortowe środowisko. To świetne połączenie nowoczesności i starej epoki. Każdy, kto przeszedł przez drzwi, powiedział „wow”. To bardzo elastyczne zakwaterowanie, można je łatwo przystosować, aby mieszkać tam z dużą rodziną i dodać łazienki oraz inne rzeczy, jeśli chcesz. Coś takiego jak kościół zależy od osobistego gustu, więc ważne jest znalezienie właściwej osoby, której się podoba, ale nie musisz być religijny, aby cieszyć się taką własnością.”


(kliknij obrazek, aby powiększyć)

Źródło zdjęć: www.hamptons.co.uk

Informacje ze świata

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych