Lekarka, która odkryła omicron: Wielka Brytania niepotrzebnie panikuje

Lekarz z RPA, który odkrył wariant Omicron, zasugerował, że Wielka Brytania może niepotrzebnie panikować w związku z nowym szczepem Covid. Dr Angelique Coetzee powiedziała, że ​​w jej kraju pacjenci zgłaszali „niezwykle łagodne” objawy, chociaż populacja jest tam znacznie młodsza niż w Wielkiej Brytanii. Przewodnicząca South African Medical Association podejrzewa, że ​​wariant ten jest już szeroko rozpowszechniony w Wielkiej Brytanii, ale dodała, że ​​nie widziała żadnych potwierdzonych przypadków przyjętych do szpitala – dodając, że inni koledzy widzieli „ten sam obraz”. Jednak inni eksperci nie zgodzili się z charakterystyką wariantu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ograniczoną ilość dostępnych danych.

Informacja pojawia się w związku z rosnącym niepokojem i nowymi ograniczeniami po odkryciu szczepu, który, jak obawiają się eksperci, może uniknąć szczepień i być bardziej przenośny. Jednak te obawy nie zostały jeszcze potwierdzone. Dr Coetzee powiedziała programowi BBC Andrew Marr, że po raz pierwszy spotkała się z tą odmianą u mężczyzny po trzydziestce, który wykazywał zmęczenie i łagodny ból głowy, ale nie miał żadnych typowych objawów koronawirusa. Powiedziała: „To, co obserwujemy klinicznie w Afryce Południowej i pamiętaj, że jestem w epicentrum – tam mam praktykę – jest wyjątkowo łagodne. Dla nas to łagodne przypadki”.

Zapytana, czy Wielka Brytania „niepotrzebnie panikuje”, odpowiedziała: „Myślę, że już to macie ten wariant w swoim kraju i nawet o tym nie wiecie. Powiedziałabym, że tak, na tym etapie zdecydowanie. Za dwa tygodnie może powiemy coś innego”. Wymieniła też objawy Omicron jako skrajne zmęczenie, bóle głowy i drapiący kaszel – ale nie utratę węchu lub smaku. „Wasi lekarze mogą być bardziej skoncentrowani na objawach delty i przeoczyć to, ponieważ łatwo to przeoczyć” – dodała dr Angelique. Ale profesor Sir Mark Walport, dyrektor naczelny UK Research and Innovation (UKRI), nie zgodził się z sugestią, że Omicron może być łagodniejszą formą koronawirusa.

Przemawiając w radiu LBC, powiedział: „Liczba ludzi jest wciąż dość mała i jest to młodsza populacja, więc nie ma powodu, by sądzić, że będzie to łagodniejsza choroba”. Tymczasem naczelny lekarz Moderny powiedział, że chociaż Omicron jest „niebezpiecznie wyglądającym” wariantem, jest „optymistyczny”, jeśli chodzi o walkę z nim. Dr Paul Burton powiedział: „Myślę, że mamy powody do nadziei, ogólnie dużo się dowiedzieliśmy o tym wirusie. Nauczyliśmy się tak wiele o tym, jak radzić sobie z Covid, za pomocą prostych środków i oczywiście dzięki szczepionkom, ale nie przekonamy się dopóki nie zobaczymy, jak ten wirus zachowuje się teraz w populacjach osób starszych, osób z innymi chorobami współistniejącymi. Myślę, że naprawdę chcemy się zorientować, jak poważna może być ta choroba”.

Dodał: „To niebezpiecznie wyglądający wirus, ale myślę, że w naszym uzbrojeniu mamy teraz wiele narzędzi do walki z nim, więc jestem optymistą”. Dr Burton powiedział, że naukowcy będą mieli lepsze wyobrażenie o skuteczności obecnych szczepionek przeciwko Omicronowi w ciągu „najbliższych kilku tygodni”, ale jeśli potrzebna będzie nowa szczepionka, może ona zostać wyprodukowana na dużą skalę do początku 2022 roku.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych