Lesbijki wyrzucone przez policję z parady LGBT w Cardiff [WIDEO]

Policja usunęła grupę lesbijek z marszu dumy gejowskiej (Pride) w Cardiff, co zostało udokumentowane w materiale filmowym, na którym widać funkcjonariusza nakazującego kobietom, by ustąpiły z powodu „konfrontacji” z transseksualistami i ich zwolennikami. Grupa aktywistów „Get The L Out UK”, która „przeciwstawia się… transgenderyzmowi”, udostępniła materiał z wczorajszego wydarzenia Cardiff Pride. W klipie widać dwie grupy rywalizujące ze sobą i krzyczących na siebie na St Mary Street podczas marszu LGBT+.

Organizatorzy wydarzenia, Pride Cymru, twierdzą, że grupa lesbijek „przerwała” marsz i nie została zarejestrowana do udziału w nim. Można usłyszeć, jak funkcjonariusz policji mówi kobietom, że ich grupa „doprowadza do konfrontacji między różnymi grupami ludzi”. Grupa trzymała transparenty z napisami „transaktywizm wymazuje lesbijki” i „lesbijki nie lubią penisów”. Policjant powiedział na filmie: „W tej chwili wasz marsz, ta grupa ludzi powoduje konfrontację między różnymi grupami ludzi”. Wtedy słyszy się, jak kobiety odpowiadają „jesteśmy lesbijkami, to duma z Cardiff”.

Policjant odpowiada, mówiąc: „Kimkolwiek jesteście… w tej chwili powodujecie konfrontację. Aby upewnić się, że jesteście bezpieczne, usuniemy was z drogi”. Kobieta odpowiada: „Chcę się upewnić, że rozumiem, że usuwasz lesbijki z marszu LGBT”. Funkcjonariusz potwierdza, że ​​„tak, tak się dzieje… dla bezpieczeństwa, dla waszego bezpieczeństwa… dla bezpieczeństwa innych ludzi — dlatego to robię”. Kobieta odpowiada, mówiąc: „powinniście być w stanie chronić lesbijki w marszu dumy”. Funkcjonariusz dodaje: „Możemy prowadzić dalsze rozmowy o powodach na poboczu, bo inaczej zostaniecie usunięci z ulicy”.

Film wywołał awanturę w internecie o tę decyzję, ponieważ Get The L Out UK nie był zarejestrowanym członkiem parady i „rozbił” wydarzenie. „Jeśli potrzebują ochrony dla własnego bezpieczeństwa, policja powinna maszerować z nimi i chronić je” – powiedział jeden z komentatorów na Twitterze. „Lesbijki. W niebezpieczeństwie. W marszu dumy. A policja mówi *im*, żeby się wynosiły, zamiast zajmować się tymi, którzy grożą. Czym stała się Pride? Czym stała się policja? Nie mogę uwierzyć w to, co widzę – powiedziała inna osoba.

Pisarz Andrew Doyle dodał: „Policja usuwa lesbijki z parady dumy. Ruch dumy nie wspiera już gejów”. Aktor Laurence Fox powiedział: „Ktoś nadal ma wątpliwości, że #PRIDE ma cokolwiek wspólnego z gejami i lesbijkami? Postępowy wirus żywi się grupami mniejszościowymi jako przykrywką dla swojego podstępnego, paskudnego i dzielącego programu politycznego. Nie działało to w przypadku Build Large Mansions. Z tym też się nie uda”. Była zawodowa tenisistka Martina Navratilova udostępniła wideo, dodając: „To pokazuje, jak niedorzeczne i niefortunne sprawy dzieją się w naszej społeczności LGBT. Wymazywanie L (Lesbijek)… Wow… mizoginia jest żywa i ma się dobrze”.

Autorka Julie Bindel dodała: „Kiedy ujawniłam się jako lesbijka w latach 70., było to dość trudne. Mizoginia była poza skalą, a mężczyźni krzyczeli na nas, że potrzebujemy tylko dobrego pieprzenia. Policja rzadko okazywała współczucie, gdy byliśmy ofiarami bigoterii i nadużyć. Dzięki Bogu te czasy się skończyły. Chwila, jednak nie….” Jednak inny użytkownik internetu zapytał: „Jeśli chcesz „wyrzucić L”, po co jechać na imprezę LGBT?”. „Większość kobiet i lesbijek wiwatowała, gdy was przeniesiono. Nie reprezentujecie poglądów większości. Uczestniczyłyście wyłącznie jako grupa anty-trans” – powiedziała trzecia osoba.

„Usunięcie homofobów i transfobów z Pride jest dobre” – dodał ktoś inny. „Nawet jeśli sami są homofobami LGBT, transfoby nie są mile widziani na Pride, ponieważ jest to protest przeciwko temu samemu”. „Zostali usunięci, ponieważ udali się tam specjalnie po to, by szerzyć nienawiść do osób trans” – powiedział jeden z komentatorów. „Ale oczywiście używacie tego, aby wyglądało na coś przeciwnego, aby jeszcze bardziej zaszkodzić społeczności trans. Bo nie jesteście dobrymi ludźmi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *