Matt Hancock: możliwe lokalne lockdowny po 21. czerwca

Sekretarz Zdrowia, Matt Hancock, nie wykluczył nałożenia lokalnych ograniczeń blokowania w miejscach najbardziej dotkniętych indyjskim wariantem koronawirusa. Z wyższą zdolnością przenoszenia niż wariant Kent – który napędzał śmiertelną drugą falę Wielkiej Brytanii – istnieją obawy, że wariant indyjski może zniweczyć ostatni etap angielskiej mapy drogowej, polegający na zniesieniu wszystkich ograniczeń w dniu 21. czerwca. Do tej pory w Wielkiej Brytanii stwierdzono ponad 1300 przypadków odmiany indyjskiej, z ostrzeżeniem pana Hancocka, że ​​„staje się ona dominującą odmianą” w miejscach takich jak Bolton i Blackburn.

Chociaż powiedział, że jutrzejszy trzeci etap złagodzenia ograniczeń blokowania w całej Anglii – umożliwiający ograniczone mieszanie w pomieszczeniach między gospodarstwami domowymi – będzie nadal postępował, sekretarz zdrowia dodał, że jest „za wcześnie, aby stwierdzić”, czy czwarty i ostatni etap mapy drogowej Anglii będzie kontynuowany według planu. Zapytany, czy można by zmienić mapę drogową, aby wprowadzić różne ograniczenia w niektórych częściach kraju w stosunku do innych, Hancock powiedział w programie Sky News Sophy Ridge on Sunday: „Nie wykluczamy tego.”

„Podejście, które przyjmujemy w Bolton i Blackburn polega na całkowitym przeprowadzeniu testów i szczepień, aby spróbować to opanować”. Pan Hancock zwrócił uwagę na „różnicę między dniem dzisiejszym a grudniem” – kiedy odkryto wariant Kent i zepchnął on Anglię do trzeciej blokady krajowej – która polegała na wprowadzeniu szczepionek i „niesamowitym systemie testów i nadzoru”. Powiedział, że w ten weekend podjęto próby przetestowania 35 000 osób w odpowiedzi na wzrost liczby przypadków wariantu indyjskiego, podczas gdy premier Boris Johnson ogłosił plany przyspieszenia szczepień drugiej dawki dla osób z grup priorytetowych.

„Kiedy w zeszłym miesiącu w południowym Londynie wybuchła epidemia wariantu południowoafrykańskiego, przeprowadziliśmy ogromną liczbę, setki tysięcy testów – ludzie przybyli tłumnie w Southwark, Lambeth i Wandsworth, i utrzymaliśmy to pod kontrolą. To był system testowania i śledzenia działający bardzo skutecznie w celu powstrzymania epidemii. Stosujemy to samo podejście w Bolton i Blackburn, przeprowadziliśmy ogromną liczbę testów, wzmocniliśmy to również personelem armii i rozszerzamy program szczepień – szczególnie w przypadku tych drugich wstrzyknięć, które są najlepszą ochroną przed trafieniem do szpitala.”

„Tak więc w tej chwili przyjmujemy podejście, które sprawdziło się w południowym Londynie – czyli te masowe testy – ale oczywiście nie wykluczamy dalszych działań. Biorąc pod uwagę, że Bolton był od roku w jakiejś formie blokady, nie jest to krok, który chcielibyśmy zrobić. Ale oczywiście być może będziemy musieli to zrobić i zrobimy, jeśli będzie to konieczne, aby chronić ludzi” – dodał sekretarz Hancock.

W Bolton, gdzie wiele osób trafiło do szpitali z wariantem indyjskim, „zdecydowana większość” kwalifikowała się do szczepienia przeciwko COVID, ale jeszcze go nie otrzymała. Pan Hancock dodał: „Jeśli kwalifikujesz się do szczepienia, jeśli masz ponad 38 lat, zgłoś się, ponieważ wiemy, że szczepionka Cię chroni i wiemy z dużą dozą pewności, że szczepionka będzie miała wpływ również ten nowy wariant.”

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych