Mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni wstrzymać się z planowaniem letnich wakacji

Zastępca dyrektora medycznego Anglii ostrzegł przed organizowaniem w tym roku wymyślnych wakacji, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy ograniczenia zostaną złagodzone. Profesor Jonathan Van-Tam został zapytany o letnie wakacje i powiedział, że nie może udzielić właściwej odpowiedzi, ponieważ dane nie są jeszcze dostępne. Przemawiając na spotkaniu informacyjnym kancelarii premiera, wyjaśnił: „Im bardziej rozbudowane są twoje plany na wakacje, jeśli chodzi o przekraczanie granic, pod względem mieszania gospodarstw domowych, biorąc pod uwagę to, gdzie teraz jesteśmy, myślę, że musimy powiedzieć, że im więcej planujesz, tym bardziej wchodzisz w nieznane. Nie mogę teraz udzielić ludziom właściwej odpowiedzi, ponieważ nie mamy jeszcze danych. Jest po prostu za wcześnie.”

Powiedział, że jakiekolwiek złagodzenie ograniczeń blokowania w Anglii będzie musiało następować „stopniowo”, a rozważanie tego, co wydarzy się latem, to wkraczanie w sferę gry w zgadywanie. Profesor Van-Tam dodał również: „Środki zaradcze dotyczące zdrowia publicznego, interwencje niefarmaceutyczne, ograniczenia dystansowania społecznego będą musiały być wprowadzane stopniowo. Szybkość ich uwolnienia zależy od trzech rzeczy – wirusa, szczepionki i stopnia, w jakim opinia publiczna będzie przestrzegać obowiązujących zasad, co na szczęście zawsze czyni zdecydowana większość”.

Prof. Van-Tam dodał: „Kluczem w sprawie koronawirusa jest cały czas szczepienie, obranie całej krzywej i przesunięcie jej w lewo, więc zdecydowana większość chorób to choroby, które można opanować w społeczności – w przeciwieństwie do wywoływania ogromnej presji na nasze szpitale. I możemy to zrobić poprzez szczepienia, a jeśli to zrobimy, otworzymy cały sposób normalnego życia – dużo bardziej normalnego – ponownie w przyszłości”.

Według danych Departamentu Zdrowia wczoraj odnotowano kolejne 333 ofiary Covid, najniższe 24-godzinne żniwo od 27. grudnia i spadek o 18 procent w porównaniu z 406 w ubiegły poniedziałek. Do oficjalnego zestawienia dodano także 14 104 infekcji. Dzienna liczba spadła o ćwierć tydzień do tygodnia, a wczorajsza liczba jest niższa niż jakakolwiek od 8. grudnia. Analiza pokazuje, że wskaźniki infekcji są niższe niż kiedykolwiek przed Bożym Narodzeniem we wszystkich czterech krajach Wielkiej Brytanii.

Podczas gdy ogólny obraz pokazuje, że infekcje spadają w większości części kraju, spadek jest powolny, a pozytywne testy wciąż rosły w 17 obszarach w tygodniu kończącym się 3. lutego. Jednym z tych obszarów był Rutland w Midlands, gdzie liczba nowych zakażeń wzrosła ponad dwukrotnie, ze 180 na 100 000 osób do 386. I w kolejnej iskierce nadziei, że Wielką Brytanię uda się uwolnić od ograniczeń w ciągu następnych tygodni, kolejne 278 988 osób otrzymało wczoraj pierwszą dawkę szczepionki. Pomimo tego, że był to jeden z najwolniejszych dni wdrażania do tej pory, oznacza to, że 12,3 miliona Brytyjczyków zostało zaszczepionych.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych