Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych paszportów COVID dla osób uczęszczających do pubów i restauracji jest „jedyną właściwą rzeczą” – powiedział Sky News minister ds. Szczepionek. Nadhim Zahawi przyznał, że wymaganie od ludzi okazania certyfikatu przed wejściem do niektórych miejsc „stwarza wiele trudnych, etycznych pytań”. Podkreślił jednak, że rząd będzie naciskał na pilotowanie programu paszportowego COVID podczas wydarzeń takich jak finał Pucharu Anglii w piłce nożnej i zasugerował, że byłoby to „całkowicie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne” ze strony ministrów, aby nie próbować propozycji.

Zahawi potwierdził, że ludzie uczęszczający do pubów i restauracji w tym i przyszłym miesiącu nie będą musieli okazywać certyfikacji. 12. kwietnia puby i restauracje będą mogły obsługiwać ludzi na świeżym powietrzu, a serwowanie w pomieszczeniach zostanie wznowione od 17. maja. Ale Zahawi bronił również decyzji rządu o pozostawieniu otwartej możliwości paszportów COVID – na podstawie tego, czy ktoś ma negatywny wynik testu, został zaszczepiony lub ma odporność po wyzdrowieniu z choroby – które będą szerzej wykorzystywane jeszcze w tym roku.

„Jeśli chodzi o podróże międzynarodowe, jeśli nasi obywatele będą musieli podróżować w odpowiednim czasie, gdy – oczywiście – wracają z podróży zagranicznych, upewnimy się, że są w stanie pokazać swoje zaświadczenie. Niezależnie od tego, czy będzie to zaświadczenie z testu przed wyjazdem, czy świadectwo szczepień. W kraju, krok drugi, do którego dochodzimy, i krok trzeci, absolutnie nie spowodują problemów z pubami lub restauracjami wymagającymi jakiejkolwiek formy certyfikacji. Ale odpowiedzialność jest tylko wtedy, gdy zobaczymy, jak zachowuje się ten wirus, ponieważ widzimy, jak inne kraje wykorzystują technologie, aby upewnić się, że utrzymują wirusa pod kontrolą, wtedy powinniśmy spojrzeć na to samo.” – powiedział.

Rząd prowadził przegląd certyfikacji COVID – w osobie ministra rządu Michaela Gove – w ciągu ostatnich kilku tygodni. W dokumencie opublikowanym w poniedziałek wieczorem stwierdzono, że ministrowie uważają, że istnieją pewne miejsca – takie jak transport publiczny i supermarkety – w których ludzie „nigdy nie powinni być zobowiązani” do udowodnienia swojego statusu COVID. Jednak w dokumencie dodano, że certyfikacja COVID może odgrywać rolę w innych miejscach – takich jak hotele, teatry, kluby nocne, festiwale lub wydarzenia sportowe.

Ponad 70 posłów – w tym 40 konserwatystów – utworzyło już dużą międzypartyjną kampanię przeciwko używaniu paszportów COVID w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie przywódca Partii Pracy Sir Keir Starmer zasygnalizował swojej partii, że może sprzeciwić się planom po tym, jak zasugerował, że „brytyjski instynkt” będzie przeciwny wprowadzaniu paszportów dla miejsc takich jak puby. Rosnący sprzeciw w Westminster sugeruje, że premier Boris Johnson – jeśli ugnie się przed żądaniami przeprowadzenia głosowania w parlamencie – może stanąć w obliczu bitwy, próbując uzyskać zgodę na plany certyfikacji COVID przez Izbę Gmin.

Zapytany o możliwość głosowania w tej sprawie przez Izbę Gmin, pan Johnson powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek: „Przede wszystkim musimy dokładnie ustalić, jaka może być ta propozycja. Ale z pewnością, jeśli jest coś do wniesienia do parlamentu, nie wątpię, że będziemy to robić”.

Źródło zdjęcia głównego: Sky News

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

Boris Johnson zapowiedział kolejne kroki z „mapy drogowej” COVID

Premier Wielkiej Brytanii potwierdził na…

London
Fair
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych