Minister grozi wczasowiczom: zawrócimy was na lotnisku!

Minister Spraw Wewnętrznych, Priti Patel ostrzegła wczoraj przyszłych wczasowiczów, że ludzie udający się na fałszywe wyjazdy służbowe i osoby udające się do słonecznych miejsc zostaną zawrócone na lotniskach. Pani Patel ogłosiła ogromną presję na „zbędne” podróże, ujawniając, że nawet podczas blokady ludzie łamią przepisy – w tym poprzez pojawianie się na nartach za granicą.

W oświadczeniu skierowanym do posłów powiedziała, że ​​teraz takie osoby będą musiały zostać odesłane do domu i będą zobowiązane wypełnić prawne oświadczenie, że wyjeżdżają w ważnych celach. „Wyjazd na wakacje nie jest ważnym powodem do podróży” – stwierdziła. Przepisy dotyczące blokady zakazują już podróżowania za granicę, chyba że jest to praca. Opuszczenie domu jest dozwolone tylko z kilku powodów.

Nie jest jednak jasne, czy linie lotnicze i inni operatorzy turystyczni będą mieli jednostronną możliwość decydowania, czy ktoś podał prawdziwy powód podróży, czy też zostanie on skierowany na policję. Tymczasem źródła ze wściekłej branży lotniczej stwierdziły, że takie oświadczenia prawne mogą stanowić dla nich „wyzwanie”, w związku z obawami, że personel dokonujący odpraw na lotnisku będzie musiał sam ocenić „na oko”, czy podróż danej osoby jest legalna.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie przedstawiło jeszcze przykładu formularza deklaracji i nie wiadomo, kiedy system zostanie uruchomiony. Ale nie uważa się, aby do wykonania tego posunięcia potrzebne były dalsze przepisy. Pani Patel oświadczyła również, że Brytyjczycy powracający z około 30 krajów znajdujących się na „czerwonej liście” będą zmuszeni na własny koszt poddać się kwarantannie w hotelach przez 10 dni.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarły brytyjskie media, setki przylotów każdego dnia będą eskortowane bezpośrednio z lotnisk do pokoi, gdzie obywatele będą musieli pozostać na czas izolacji i zapłacić rachunek szacowany na 1500 funtów. Dotyczy to tylko brytyjskich podróżnych, ponieważ obcokrajowcy, którzy byli w tych krajach, mają już całkowity zakaz wjazdu.

Uważa się, że sama Patel naciskała na znacznie ostrzejszy reżim wraz z Mattem Hancockiem i Michaelem Gove, ale została odrzucona po oporze ze strony Rishiego Sunaka, Dominica Raaba, Granta Shappsa i ostrzeżeniach, że ostrzejsze restrykcje „zabiją” przemysł lotniczy. Rząd stoi przed perspektywą buntu ze strony narodów Wielkiej Brytanii, a pierwsza minister Nicola Sturgeon grozi, że narzuci własne, bardziej brutalne ograniczenia w Szkocji. Natomiast Walia twierdzi, że nie posunie się aż tak daleko.

Partia Pracy stwierdziła, że ​​ministrowie „spóźnili się”, jeśli chodzi o ochronę granic kraju. Broniąc się, pani Patel powiedziała: „Jest oczywiste, że wciąż jest zbyt wielu ludzi przybywających i wyjeżdżających z naszego kraju każdego dnia. A dzisiaj ogłaszam dalsze działania w celu wzmocnienia środków zdrowotnych, które już mamy na granicy, ale w celu zmniejszenia przepływu pasażerów, tak aby tylko niewielka liczba osób, dla których podróż jest absolutnie niezbędna, robiła to, a tym samym zmniejszała ryzyko zagrożenia dla naszego wiodącego na świecie programu szczepień”.

Pani Patel zwróciła uwagę na przepisy dotyczące blokady, mówiąc, że „ludzie powinni pozostać w domu, chyba że mają ważny powód, aby wyjechać. Wprowadzimy nowy wymóg, zgodnie z którym osoby, które chcą podróżować, muszą najpierw złożyć oświadczenie wyjaśniające, dlaczego muszą odbyć podróż. Ten powód zostanie sprawdzony przez przewoźników przed odlotem.”

Ograniczony program kwarantanny w stylu australijskim wynika z obaw dotyczących nowych wariantów Covid, które mogą pojawić się w Wielkiej Brytanii – ale ignoruje apel pani Patel i sekretarza zdrowia Matta Hancocka o zastosowanie prawa do wszystkich przybywających. Boris Johnson powiedział wcześniej Izbie, że na liście kwarantanny znajdą się 22 kraje – ale w rzeczywistości obecna „czerwona lista” krajów, z których do Wielkiej Brytanii mogą przyjechać tylko obywatele Wielkiej Brytanii, jest znacznie szersza. Data rozpoczęcia przymusowej kwarantanny hotelowej nie jest jeszcze znana.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych