Minister Transportu pozbawia nas nadziei: nie bukujcie letnich wakacji

Grant Shapps ostrzegł dziś mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby nie rezerwowali żadnych wakacji w kraju ani za granicą, a on sam oraz inni ministrowie stoją w obliczu poważnego sprzeciwu w związku z przepisami, które grożą 10-letnim więzieniem wszystkim podróżnym, jeśli skłamią, że nie byli w krajach z „czerwonej listy”. Sekretarz transportu zaznaczył, że nie ma gwarancji, że w tym roku wakacje będą w ogóle możliwe, mówiąc, że nie chce „budzić nadziei”. Pesymistyczne komentarze pojawiły się w asyście gniewu z powodu skrajnej i twardej kontroli granic, ujawnionej wczoraj przez Matta Hancocka w celu powstrzymania zmutowanych szczepów koronawirusa.

Były sędzia Sądu Najwyższego, lord Sumption, nazwał maksymalny 10-letni wyrok więzienia dla podróżnych, którzy próbują ukryć swoje ruchy jako „nieludzki” – wskazując, że jest on dłuższy niż w przypadku niektórych przestępstw seksualnych. Były prokurator generalny Dominic Grieve powiedział, że sądy nigdy nie nałożyłyby 10-letniego wyroku, który nazwał „drakońskim”. Jednak dziś rano pojawiły się pytania, czy prawo w ogóle zostanie zmienione – niektórzy ministrowie sugerowali, że pan Hancock tylko wskazywał na obecne przepisy ustawy o fałszerstwie (Forgery Act).

Lecz pan Shapps upierał się, że to posunięcie było „właściwe”. „10 lat, to taryfa, niekoniecznie to, jak długo ktoś pójdzie do więzienia” – powiedział BBC Breakfast. „Ale myślę, że to poważna sprawa, jeśli ludzie narażają innych na niebezpieczeństwo, celowo wprowadzając w błąd i mówiąc, że nie byli w Brazylii ani w RPA, ani w żadnym z krajów z czerwonej listy, do którego należy również Portugalia. Myślę, że brytyjska opinia publiczna spodziewałaby się dość mocnych działań. To, o czym teraz mówimy, to mutacje, warianty, a to inna sprawa, ponieważ nie chcemy znaleźć się w sytuacji, w której później odkryjemy, że istnieje problem ze szczepionkami”.

Zapytany dziś rano podczas rundy wywiadów, jakie są perspektywy złagodzenia ograniczeń w okresie letnim, pan Shapps powiedział: „Faktem jest, że obecnie opuszczanie domu na urlop jest nielegalne. W tej chwili jest to niemożliwe. Nie chcę niepotrzebnie budzić w ludziach nadziei. Prawda jest taka, że ​​po prostu nie wiemy, jak wirus zareaguje na szczepionki oraz jak zareagują ludzie.”

Pan Shapps powiedział Sky News: „Nie mogę dać wam ostatecznej odpowiedzi, czy nie będzie w tym roku możliwości wzięcia wakacji w kraju lub za granicą. Nie wiem, jaka będzie sytuacja do połowy lata. Nikt nie może stwierdzić z miejsca, w którym teraz jesteśmy. Nie powinieneś teraz rezerwować wakacji, ani za granicą, ani w kraju. Dopóki nie poznamy drogi wyjścia z blokady, której nie możemy poznać, dopóki nie będziemy mieć więcej danych, więcej informacji o szczepionkach, proszę nie rób tego i nie rezerwuj wakacji na coś, co na tym etapie jest faktycznie nielegalne.”

Dodał: „po prostu nie znam odpowiedzi na pytanie, gdzie będziemy tego lata. Jest za wcześnie, aby móc udzielić tych informacji. Przed dokonaniem rezerwacji warto poczekać, aż wszystko będzie jasne. Dlatego najlepszą radą dla ludzi jest to, żeby na tym etapie nie robili nic.”

Artykuł Lorda Sumption w The Telegraph na temat 10-letnich wyroków więzienia sugerował, że ministrowie, którzy dostrzegają tylko pozytywy tego terminu, bez rozważania wad, są „niezdolni do sprawowania urzędu”. Następnie zasugerował, że pan Hancock powinien stracić stanowisko sekretarza zdrowia, które piastuje od lipca 2018 r. W opublikowanym wczoraj komentarzu lord Sumption napisał: „Czy pan Hancock naprawdę uważa, że ​​nieujawnianie wizyty w Portugalii jest gorsze niż duża liczba przestępstw z użyciem broni palnej lub seksualnych z udziałem nieletnich, których maksymalny okres wynosi siedem lat?”

Były prokurator generalny Dominic Grieve również powiedział gazecie: „Maksymalny wymiar kary wynoszący 10 lat za to, co faktycznie stanowi naruszenie przepisów, brzmi w tych okolicznościach, chyba że jest to uzasadnione, wyjątkowo surowo”. Przemawiając w programie Radio 4 Today dodał: „Rzeczywistość jest taka, że ​​i tak nikt nie dostałby takiego wyroku, sądy po prostu go nie narzucą. Z pewnością nie powinieneś tego robić. Sugerowanie, że ktoś powinien trafić do więzienia na 10 lat nie jest jednak proporcjonalne. Wystarczy spojrzeć na przestępstwa, które trwają maksymalnie 10 lat, błędem rządu jest sugerowanie czegoś, co się nie wydarzy.”

„Uważam, że w dobrym rządzie chodzi o proporcjonalność, a wypowiadanie się za pomocą sugestii drakońskich i nieproporcjonalnych wyroków za przestępstwo jest błędem. Należy to wyjaśnić ludziom jasno i prosto, a nie przesadzać w ten sposób” – dodał. Pan Hancock powiedział wcześniej posłom: „Nie przepraszam za siłę tych środków, ponieważ mamy do czynienia z jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla naszego zdrowia publicznego, z jakim mieliśmy do czynienia jako naród”. Potwierdził również nowy system „ulepszonych testów” dla wszystkich podróżnych z zagranicy, z dwoma testami wymaganymi podczas procesu kwarantanny od poniedziałku.

Osobom, które nie przystąpią do testu, grożą grzywny w wysokości 1000 funtów, a następnie kara w wysokości 2000 funtów i przedłużenie okresu kwarantanny do 14 dni, jeśli nie podejmą się drugiego testu.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych