Nadchodzi arktyczny sztorm Arwen. Nawet -4 stopni Celsjusza i śnieg

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni, aby przygotować się na sztorm Arwen, który jutro uderzy w wyspę, przynosząc wiatry sztormowe, ulewne deszcze, deszcz ze śniegiem, śnieg i temperatury spadające poniżej średniej do -4C. Met Office wydało pomarańczowe ostrzeżenie pogodowe – co oznacza, że ​​życie jest w niebezpieczeństwie – dla północno-wschodniej Szkocji i Anglii, a także żółte ostrzeżenia pogodowe na piątek i sobotę. Prognozy ostrzegają, że śnieg jest możliwy „prawie wszędzie poza dalekim południem”.

Pomarańczowe ostrzeżenie będzie trwało od 15:00 w piątek do 9 rano w sobotę, przy czym najsilniejszych wiatrów można spodziewać się w lokalizacjach przybrzeżnych, gdzie możliwe są porywy przekraczające 120 kilometrów na godzinę. Pogoda prawdopodobnie spowoduje chaos w podróżach po całym kraju, zamykając mosty i drogi oraz powodując uszkodzenia konstrukcyjne budynków. Temperatury w Wielkiej Brytanii o tej porze roku zwykle wynoszą średnio 10 stopni dziennie, a najniższe 4 stopni, lecz należy się nastawić na gwałtowny spadek, a w Szkocji w sobotni wieczór spadną do -4 stopni.

Intensywne wiatry o prędkości do 80-96 kilometrów na godzinę w pozostałej części kraju mogą spowodować przerwy w dostawie prądu w sobotę – promy, pociągi i podróże drogowe mogą być poważnie opóźnione. Żółte ostrzeżenie przed śniegiem obowiązuje również w części Szkocji w piątek. Stephen Dixon, rzecznik Met Office, powiedział, że sztorm Arwen przenosi się z Morza Północnego i rozpocznie podróż na południe, zanim złagodzi się w niedzielę. Eksperci wyrazili obawy, że migranci próbujący przeprawić się przez kanał La Manche napotykają „przerażające” warunki, których żaden rybak komercyjny nie zaryzykuje – po tym, jak 27 osób straciło ostatnio życie, a kolejne 50 ponownie próbowało dzisiaj przeprawić się przez zdradzieckie wody.

Powiedział: „Może być również trochę śniegu w niższym rejonie północnej Anglii, choć prawdopodobnie będzie to krótkotrwałe i opadnie w postaci deszczu ze śniegiem lub zimowego deszczu. To jest spowodowane spadkiem temperatury, a niektóre obszary wiejskiej Szkocji i Anglii odczują spadek w nocy poniżej zera”. RAC doradza kierowcom, aby przygotowali się na silne porywy wiatru, zwalniając i zachowując „bardzo dużą ostrożność” podczas mijania pojazdów o wysokich bokach lub rowerzystów. Rzecznik Simon Williams powiedział: „W ekstremalnie wietrznych warunkach mosty mogą być również zamknięte, a drzewa mogą zostać powalone, dlatego ważne jest, aby zapewnić sobie dodatkowy czas na podróże.”

„Wobec prognoz przewidujących silne wiatry i chłodniejsze warunki, kierowcy powinni skorzystać z okazji, aby przygotować swoje pojazdy do zimy, sprawdzając poziom oleju i płynu chłodzącego, upewniając się, że mają wystarczającą ilość dobrej jakości płynu do spryskiwaczy, który chroni znacznie poniżej minus 10 stopni Celsjusza, odpowiednio napompowane opony z dobrym bieżnikiem”. Główny meteorolog Met Office, Dan Suri, powiedział: „Sztorm Arwen jest związany z głębokim systemem niskiego ciśnienia, który wpłynie na północny wschód, w szczególności od piątku, ale przyniesie również szersze skutki w Wielkiej Brytanii z silnymi wiatrami, deszczem i śniegiem w niektórych regionach”.

„Uderzenie sztormu Arwen jest głównie związane z silnymi wiatrami, gdy burza przejdzie na południe i spowoduje znaczne podmuchy o prędkości do 100 kilometrów na godzinę w obszarach przybrzeżnych, choć nieco silniejsze na północnym wschodzie, z możliwym przekroczeniem 120 kilometrów na godzinę w odsłoniętych miejscach”. Rzecznik Met Office powiedział MailOnline: „Widzieliśmy warunki śnieżne na wyżynach. Śnieg zacznie się od dzisiaj, a deszcze mogą spaść od dziś do jutra. W piątek w północno-wschodniej Szkocji i na wyżynach będzie dużo deszczu.”

„Ponieważ temperatura spadnie w piątek wieczorem, istnieje szansa, że ​​zobaczymy śnieg padający na wyższe tereny w Walii, w Penninach i przez wschodnią Anglię. W północnej i zachodniej Szkocji będzie wietrznie. Ten zimny front utrzyma się przez cały dzień i przyniesie chłód w pozostałej części Wielkiej Brytanii, a za nim rozległy mróz”.

Informacje ze świata

Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni…

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych