Nadchodzi deszczowa zima w Wielkiej Brytanii. Trzy miesiące opadów deszczu

Wielka Brytania może zostać dotknięta bardziej deszczową niż zwykle zimą, a gospodarstwa domowe będą musiały być przygotowane na ryzyko powodzi. Prognoza Met Office przewiduje obfite opady deszczu w ciągu najbliższych trzech miesięcy, przy czym deszczowe warunki są najbardziej prawdopodobne w styczniu i lutym przyszłego roku. Agencja Środowiska wzywa ludzi do sprawdzenia swojego regionu w internecie w kwestii zagrożenia powodziowego, zapisania się na ostrzeżenia o powodziach, a jeśli będą zagrożeni, otrzymają informacje, co zrobić, gdy powódź dotknie ich domu.

Will Lang, dyrektor ds. cywilnych w Met Office, powiedział: „Zimy w Wielkiej Brytanii zwykle charakteryzują się różnorodną pogodą i ta zima nie jest wyjątkiem. Jednak patrząc na duże globalne czynniki, które wpływają na pogodę w Wielkiej Brytanii, istnieją oznaki, że ta zima może być bardziej mokra niż zwykle. Chociaż te wilgotne warunki są najbardziej prawdopodobne w styczniu i lutym przyszłego roku, szczegóły staną się jaśniejsze bliżej tych miesięcy, a informacje można znaleźć na stronach z prognozami naszej witryny”.

Wezwanie pojawiło się na początku „tygodnia akcji powodziowych”, ponieważ agencja ujawniła wyniki sondażu, który sugeruje, że trzy piąte (61%) gospodarstw domowych na obszarach zagrożonych powodzią nie wierzy, że ich własność jest zagrożona. Podczas gdy 70% gospodarstw domowych na zagrożonych obszarach podjęło pewne kroki, aby przygotować się na zalanie domów, 30% nie zrobiło nic – co w przypadku powielenia w całej Anglii może oznaczać, że nawet 1,5 miliona domów zagrożonych powodzią jest nieprzygotowanych.

EA szacuje, że 5,2 miliona nieruchomości w Anglii jest zagrożone powodziami, a osoby zagrożone są zobowiązane do przestrzegania porad, aby chronić się w następujący sposób:

– W przypadku alarmu powodziowego przygotuj się pakując leki, ubezpieczenia oraz inne ważne dokumenty i odwiedź serwis informacyjny ostrzeżeń powodziowych.

– W przypadku ostrzeżenia o powodzi działaj przenosząc rodzinę, zwierzęta i dobytek w bezpieczne miejsce oraz wyłącz gaz, wodę i prąd.

– W przypadku poważnego ostrzeżenia o powodzi należy przetrwać bezpośrednie niebezpieczeństwo, postępując zgodnie z radą służb ratunkowych lub dzwoniąc pod numer 999, jeśli to konieczne.

Caroline Douglass, dyrektor wykonawczy ds. powodzi w Agencji Środowiska, ostrzegła: „Nadszedł czas, abyśmy wszyscy byli czujni, a nie samozadowoleni, jeśli chodzi o powodzie. Niezwykle ważne jest, aby opinia publiczna korzystała z internetu i sprawdzała, czy jest zagrożona, zapisała się na ostrzeżenia Agencji Środowiska i wiedziała, co zrobić, gdy uderzy powódź” – powiedziała.

Informacje ze świata

Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni…

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych