Nieoficjalnie: WSZYSTKIE kraje Unii Europejskiej zakażą podróży z Wielkiej Brytanii!

Kilka krajów europejskich już nałożyło nowe ograniczenia na podróżowanie do i ze Zjednoczonego Królestwa w niedzielę w związku z obawą o nowy szczep koronawirusa, który szybko się rozprzestrzenia. Belgia oświadczyła, że ​​zamknie swoje granice dla pociągów i samolotów przybywających z Wielkiej Brytanii i Holandii. Zawiesiła również loty. Włochy stwierdziły, że planują podobny zakaz. Premier Boris Johnson i naukowcy ogłosili w sobotę, że nowy szczep wirusa doprowadził do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń. Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzył ograniczenia dotyczące COVID-19 dla Londynu i pobliskich obszarów oraz zakłócił plany świąteczne milionów ludzi.

Premier Belgii Alexander de Croo powiedział, że zakaz podróży z Wielkiej Brytanii obejmuje usługi Eurostar przez tunel pod kanałem La Manche i będzie obowiązywał przez co najmniej 24 godziny od północy w niedzielę, powiedział nadawca VRT. Belgia była również w kontakcie z Francją w sprawie pasażerów tranzytu drogowego z Wielkiej Brytanii. Włoski minister spraw zagranicznych Luigi di Maio, ogłaszając plany wstrzymania lotów do i z Wielkiej Brytanii, powiedział: „Naszym priorytetem jest ochrona Włoch i naszych rodaków”.

Holandia zakazała lotów przewożących pasażerów z Wielkiej Brytanii od niedzieli, a ograniczenia będą obowiązywać do 1. stycznia, poinformował holenderski rząd. Monitoruje rozwój sytuacji i rozważa dodatkowe środki dotyczące innych rodzajów transportu. Niemcy mogą nałożyć ograniczenia na loty z Wielkiej Brytanii i Republiki Południowej Afryki – która wykryła również nowy szczep koronawirusa – poinformowało niemieckie ministerstwo zdrowia.

Austria planuje również zakazać lotów z Wielkiej Brytanii, podała agencja APA, powołując się na ministerstwo zdrowia. Hiszpania powiedziała, że ​​w odpowiedzi na posunięcia niektórych partnerów z Unii Europejskiej, zwróciła się do Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej o skoordynowaną reakcję Wspólnoty na nową sytuację. Nieoficjalnie mówi się, że nastąpi skoordynowane działanie wszystkich państw członkowskich, które będzie polegać na zakazie podróży z Wielkiej Brytanii, co najmniej do 6. stycznia.

Więcej informacji wkrótce…

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Sunny
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych