Niezaszczepieni Brytyjczycy z zakazem wjazdu do krajów Unii Europejskiej?

Brytyjczykom grozi zakaz wjazdu do UE, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko Covidowi zgodnie z nowymi przepisami, które są dziś omawiane w Brukseli. Według planów, które dotknęłyby każdego turystę spoza bloku, „biała lista” zatwierdzonych krajów zostałaby zniesiona na rzecz uzależnienia podróży od statusu szczepień podróżnego. Osoby w pełni zaszczepione szczepionką zatwierdzoną przez UE – w tym AstraZeneca i Pfizer – będą mogły swobodnie podróżować, pod warunkiem, że ich ostatnia dawka miała miejsce w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Ci z „przeterminowanym” statusem będą potrzebowali zastrzyku przypominającego.

Jak donosi Bloomberg, dzieci, osoby, które wyzdrowiały z wirusa, osoby podróżujące z ważnych powodów oraz osoby zaszczepione szczepionką zatwierdzoną przez WHO również byłyby dopuszczone, ale może się od nich wymagać testu PCR przed wyjazdem. Przepisy prawdopodobnie zostaną wprowadzone stopniowo i wejdą w życie do marca przyszłego roku. Te same zasady zostałyby następnie wdrożone dla obywateli UE podróżujących w obrębie bloku od przyszłego lata. Szczegółowe plany mają zostać opublikowane jeszcze dzisiaj, a następnie od każdego państwa członkowskiego zależeć będzie, czy je wdroży.

Informacja pojawia się, gdy kontynent próbuje kontrolować rosnącą falę infekcji Covid, a przywódcy atakują nieszczepionych i chcą zastosować najsurowsze środki. Komisja Europejska chce zharmonizować przepisy w 27 krajach UE, aby umożliwić swobodny przepływ, kamień węgielny Unii Europejskiej. Ale stoi w obliczu nowych ograniczeń, ponieważ zakażenia biją rekordy w obliczu słabnących akcji szczepień. We wtorek rządy członów UE, które będą musiały zatwierdzić zalecenie Komisji, rozpoczęły debatę na ten temat. Grecja zaproponowała, aby w przyszłości ludzie mogli swobodnie podróżować, jeśli otrzymali dawkę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Akceptując fakt, że ochrona z czasem słabnie, komisja wykonawcza proponuje, aby ludzie byli objęci ochroną, jeśli ich ostatnia dawka była w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, powiedział Reuterowi urzędnik UE. Biorąc pod uwagę, że większość zaszczepionych mieszkańców UE otrzymała ostatnie dawki w drugim i trzecim kwartale 2021 r., ich ochrona w większości wygaśnie do połowy przyszłego roku. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) w środę zaleciło szczepionki przypominające wszystkim osobom dorosłym, z priorytetem dla osób powyżej 40. roku życia, w dużej mierze odbiegając od poprzednich wytycznych, które sugerowały dodatkowe dawki dla osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym.

Koordynacja UE w zakresie przepustek COVID, pokazująca, czy posiadacz jest w pełni zaszczepiony, czy ma ostatnio wykonany negatywny wynik testu lub wyzdrowienie z zakażenia, pozwoliła na złagodzenie ograniczeń podczas podróży transgranicznych. Przepustki, zwykle przeglądane na urządzeniach mobilnych, są wydawane przez poszczególne kraje, ale są uznawane w całej UE. Obecnie są one coraz częściej stosowane w wielu krajach UE w celu uzyskania dostępu do pomieszczeń zamkniętych, takich jak restauracje czy teatry. Oprócz przekroczenia granicy 100 000 zgonów, Niemcy ustanowiły również nowy jednodniowy rekord przypadków Covid, prawie 76 000 zarejestrowanych infekcji w ciągu 24 godzin.

Szpitale ostrzegają teraz, że łóżka intensywnej opieki kończą się, a prawie 4000 już jest zajętych przez pacjentów z COVID-19. Niektóre szpitale na południu i wschodzie kraju rozpoczęły przenoszenie pacjentów do innych regionów. Gwałtowny wzrost skłonił oczekujący rząd Niemiec do ogłoszenia utworzenia nowej stałej grupy ekspertów, która ma doradzać urzędnikom, jak poradzić sobie z pandemią. Obecny rząd wezwał osoby, które zostały zaszczepione ponad sześć miesięcy temu, aby otrzymały dawki przypominające, jednocześnie wywierając presję na tych, którzy nie zostali zaszczepieni, aby otrzymali pierwszy zastrzyk.

Wielu liderów regionalnych już zaczęło zaostrzać ograniczenia w stosunku do osób nieszczepionych w celu podniesienia procenta przyjętych dawek. Urzędnicy twierdzą, że 68 procent z 83 milionów mieszkańców Niemiec jest w pełni zaszczepionych, nieco powyżej średniej europejskiej wynoszącej 67 procent, ale znacznie poniżej 75 procent, które rząd zaplanował, aby zapobiec przyszłym falom infekcji. We Włoszech, gdzie zaszczepiono około 73 procent populacji, w środę ogłoszono nowe przepisy, które zaostrzają krajowy system „zielonej przepustki”, pozwalający ludziom wchodzić do pomieszczeń.

W starym systemie ludzie musieli wykazać się certyfikatem Covid, ujemnym wynikiem testu lub wcześniejszą infekcją, aby uzyskać dostęp do takich miejsc, jak bary, restauracje, kluby nocne i kina. Ale zgodnie z nowymi zasadami akceptowane będą tylko dowody szczepienia lub wcześniejszej infekcji. Miejsca pracy będą zwolnione z zasad, ale pracownicy będą musieli co 48 godzin zdawać test negatywny, co kosztuje 12,60 GBP za test. Premier Mario Draghi powiedział, że środki są konieczne, aby „ocalić Boże Narodzenie” i zapobiec całkowitej blokadzie kraju.

Tymczasem premier Słowacji Eduard Heger ogłosił dwutygodniową blokadę całego kraju, która rozpoczęła się dzisiaj po tym, jak infekcje wzrosły do ​​rekordowych poziomów. Słowacy mają teraz zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ważnych powodów, takich jak zakup jedzenia, podróż do pracy, szkoły lub wizyty lekarskie. Codzienne ćwiczenia i spacery z psem są dozwolone w promieniu 500 metrów od domu. Firmom powiedziano, że personel musi w miarę możliwości pracować z domu, a nieszczepieni pracownicy, którzy nie mogą zostać w domu, muszą regularnie przeprowadzać testy na obecność wirusa.

Dzieci w wieku szkolnym będą również regularnie testowane i będą musiały nosić maski podczas przebywania w budynkach szkolnych. Heger nazwał te środki „nieuniknionymi” i stwierdził, że ich sukces „będzie zależał od każdego obywatela”.

Informacje ze świata

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych