Niezaszczepiony lekarz skonfrontował się z Sekretarzem Zdrowia [WIDEO]

Sekretarz zdrowia Sajid Javid został bezpośrednio zakwestionowany przez niezaszczepionego konsultanta szpitalnego w związku z rządową polityką obowiązkowych szczepień przeciwko COVID dla personelu NHS. Podczas wizyty w King’s College Hospital w południowym Londynie pan Javid zapytał pracowników oddziału intensywnej terapii o ich przemyślenia na temat nowych przepisów wymagających szczepień dla personelu. Steve James, konsultant anestezjolog, który leczy pacjentów z koronawirusem od początku pandemii, powiedział sekretarzowi zdrowia o swoim niezadowoleniu.

„Nie jestem z tego powodu zadowolony” – powiedział. „W pewnym momencie miałem COVID, mam przeciwciała i od początku pracuję na OIOM-ie COVID. Nie miałem szczepionki, nie chcę mieć szczepionki. Szczepionki redukują transmisję tylko przez około osiem tygodni dla Delty, z Omicronem to chyba mniej. I za to zostałbym zwolniony, gdybym nie miał szczepionki? Nauka nie jest wystarczająco silna”. Pan James ujawnił również, że inny z jego kolegów zajmował to samo stanowisko. Pan Javid odpowiedział: „Szanuję to, ale jest też wiele różnych poglądów. Rozumiem to i oczywiście musimy to wszystko rozważyć zarówno dla zdrowia, jak i opieki społecznej, i zawsze będzie na ten temat debata”.

Konsultant zasugerował, że sekretarz zdrowia mógłby wykorzystać „zmieniający się obraz” pandemii COVID podczas fali Omicron, aby „ponownie rozważyć” regułę. Alternatywnie, pan James zasugerował, iż rząd mógłby „dopracować” zasady, aby pozwolić osobom, które mają przeciwciała – ale nabyte w wyniku infekcji, a nie szczepienia – na zwolenienie z obowiązku szczepień. Powiedział sekretarzowi zdrowia, że ​​„nie ma sensu” zwalniać lekarzy, którzy już mieli przeciwciała COVID, ale którzy nie chcieli się szczepić. „Ochrona, którą mam przed transmisją, jest prawdopodobnie odpowiednikiem szczepienia” – powiedział James.

Ale pan Javid powiedział mu, że „w pewnym momencie to również zniknie”. Dodał, że rząd korzysta z „najlepszych rad” ekspertów od szczepionek. „Szanuję twoje poglądy, a bardziej szanuję wszystko, co tutaj robisz i życie, które ratujesz” – powiedział sekretarz zdrowia Jamesowi. Rzecznik szpitala King’s College powiedział: „Chociaż obecnie nie jest obowiązkowe, aby personel zaszczepił się przeciwko COVID-19 lub ujawnił status szczepień pacjentom, zdecydowanie wspieramy i zachęcamy wszystkich naszych pracowników do zaszczepienia, zgodnie z wytycznymi krajowymi – i prawie 90% naszych pracowników już to zrobiło.” Posłowie w zeszłym miesiącu głosowali za wprowadzeniem obowiązku szczepień dla pracowników NHS, którzy mają bezpośredni kontakt twarzą w twarz z pacjentami, chyba że są zwolnieni z obowiązku.

Prawny wymóg pełnego zaszczepienia personelu NHS jako warunku oddelegowania do pracy ma wejść w życie od 1. kwietnia. Oznacza to, że pracownicy służby zdrowia i opieki, którzy nie otrzymali jeszcze pierwszej dawki, prawdopodobnie będą musieli to zrobić do początku lutego. Według najnowszych danych NHS England, ponad 90% personelu NHS otrzymało co najmniej dwie dawki szczepionki przeciw COVID, a ponad 60% otrzymało dawkę przypominającą lub trzecią dawkę. NHS zachęca ludzi do dalszego szczepienia, nawet jeśli wcześniej mieli COVID-19 lub w przeszłości mieli pozytywny wynik testu na obecność przeciwciał.

Nie ma obaw dotyczących bezpieczeństwa szczepienia osób, które wcześniej chorowały na COVID, a osoby z przebytą infekcją mogą nadal przenosić wirusa i przzekazywać go na inne osoby. Jednak osoby, które obecnie źle się czują i doświadczają objawów COVID, nie powinny otrzymać szczepionki przez co najmniej cztery tygodnie po wyzdrowieniu. Związki lekarzy i pielęgniarek wezwały swoich członków do zaszczepienia się, ale wyrazili pewien sceptycyzm co do tego, jak skuteczne będzie wprowadzenie obowiązkowych szczepień w stosunku do rosnącego rozpowszechnienia.

Źródło zdjęcia głównego: Sky News

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych