Od piątku darmowe testy na COVID dla WSZYSTKICH w Anglii!

Rząd obiecał bezpłatne, szybkie testy COVID-19 dwa razy w tygodniu dla wszystkich w Anglii – począwszy od tego piątku. Działanie skierowane jest do osób bez objawów, ponieważ co trzecia osoba z koronawirusem ich nie ma i może nieświadomie rozprzestrzeniać wirusa. Rząd twierdzi, że oferta jest obecnie skierowana tylko do mieszkańców Anglii, a zdecentralizowane administracje w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej będą podejmować własne decyzje. Wielka kampania marketingowa zachęcająca do skorzystania z oferty testów przepływu bocznego dwa razy w tygodniu rozpocznie się w ten piątek.

Testy będą dostępne za pośrednictwem:
• Usługa zamawiania do domu, która umożliwia zamawianie testów przepływu bocznego przez internet i mają być dostarczone do miejsca zamieszkania.
• Programy testowania w pracy, na miejscu lub w domu
• Testy dla społeczności, oferowane przez wszystkie władze lokalne
• Zbieranie testów w lokalnych ośrodkach testów PCR w określonych oknach czasowych
• Testowanie na miejscu w szkołach i na uczelniach

Kolejną opcją będzie nowa usługa „Pharmacy Collect”. Osoby powyżej 18. roku życia bez objawów będą mogły odwiedzić lokalną aptekę uczestniczącą w programie i odebrać pudełko siedmiu szybkich testów do użycia dwa razy w tygodniu w domu. Premier mówi, że testy „zatrzymają epidemie”, ale Partia Pracy twierdzi, że potrzebują wsparcia finansowego, aby chorzy mogli izolować się. Program jest w rzeczywistości długo opóźnioną „Operacją Moonshot”, polegającą na 10 milionach testów COVID dziennie, kosztujących około 100 miliardów funtów, obiecanych przez ministra zdrowia Matta Hancocka zeszłego lata.

Kiedy powiedział Izbie Gmin, że zacznie się to już w grudniu, posłowie roześmiali się, co skłoniło Hancocka do nazwania ich „przeciwnikami” i powiedział im, żeby „zabrali się za program”. Teraz rząd twierdzi, że oprócz szczepień, regularne testy na COVID-19 będą istotną częścią złagodzenia ograniczeń blokujących i pomogą szybko powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantów. Następuje to po tym, jak Wielka Brytania zanotowała najniższą liczbę nowych pozytywnych przypadków od września w Niedzielę Wielkanocną, a zgonów już drugi raz z rzędu było tylko 10.

Całkowita liczba pierwszych szczepień osiągnęła obecnie 31.523.010, podczas gdy drugie szczepienia wzrosły do ​​5.381.745. Boris Johnson powiedział, że nie przeprowadzanie regularnych testów grozi „zmarnowaniem” postępów poczynionych przez wprowadzenie szczepionki, przed poniedziałkową konferencją prasową na Downing Street na temat paszportów odporności i „sygnalizacji świetlnej” dla podróży międzynarodowych. „Właśnie dlatego udostępniamy teraz bezpłatne szybkie testy wszystkim w całej Anglii – pomagając nam powstrzymać epidemie, abyśmy mogli wrócić do oglądania ludzi, których kochamy, i robienia rzeczy, które lubimy”.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych