Osoby powyżej 50 lat również otrzymają TRZECIĄ dawkę szczepionki

Rząd ogłosił, że szczepienia przypominające COVID będą oferowane osobom w wieku 50 lat i starszym, osobom przebywającym w domach opieki oraz pracownikom pierwszej linii opieki zdrowotnej i społecznej. Wspólny Komitet ds. Szczepień (JCVI) stwierdził, że preferowane są szczepionki mRNA w oparciu o wyniki badań, przy czym pierwszym wyborem dla dawki przypominającej jest szczepionka Pfizer lub alternatywnie pół dawki szczepionki Moderna, ponieważ działa ona tak samo.

Osoby, które nie mogą otrzymać szczepionki mRNA z powodu alergii, powinny otrzymać booster szczepionki AstraZeneca. Trzecia dawka nie powinna być podana przed upływem sześciu miesięcy od otrzymania drugiego zastrzyku, dodała komisja. Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział we wtorek Izbie Gmin: „Mogę potwierdzić, że zaakceptowałem radę JCVI, a NHS przygotowuje się do zaoferowania dawek przypominających od przyszłego tygodnia”.

Powiedział, że NHS skontaktuje się z kwalifikującymi się osobami, aby przyjść po dawkę przypominającą. Zastępca dyrektora medycznego Anglii, profesor Jonathan Van-Tam, powiedział, że dawki przypominające odbędą się w ośrodkach masowych szczepień i przychodniach lekarskich. Przewodniczący JCVI, Wei Shen Lim, powiedział na konferencji prasowej: „Zbyt wczesne podanie dawki może okazać się niepotrzebne, ponieważ nadal zapewnia wysoki poziom ochrony, a jak widzieliśmy w przypadku luki między pierwszą a drugą dawką, nie chcemy mieć jej za wcześnie.”

Stwierdził, że powtarzająca się dawka przypominająca co sześć miesięcy może nie być potrzebna, ale jest za wcześnie, by jednoznacznie to określić. Prof. Lim dodał, że rada dotycząca dawki przypominającej dotyczy tylko tej zimy i młodsi ludzie mogą jej nie potrzebować, ale JCVI poinformuje o tym w późniejszym terminie. Powiedział, że program przypominający nie oznacza, że ​​ludzie nie powinni otrzymywać pierwszej i drugiej szczepionki przeciw COVID, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Specjalista od chorób układu oddechowego powiedział również, że ludzie powinni nadal otrzymywać szczepionkę przeciw grypie i jednocześnie mogą otrzymać dawkę przypominającą i szczepionkę przeciw grypie – chociaż może to nie być praktycznie możliwe w przypadku ośrodków szczepień. Prof. Van-Tam powiedział, że szczepionka łącząca obie szczepionki może zostać opracowana w przyszłości. „Po zapoznaniu się z danymi i udziale w spotkaniach JCVI byłbym całkowicie zadowolony, jako 57-latek i pracownik służby zdrowia, gdyby zaoferowano mi Pfizera lub Modernę” – powiedział.

Prof. Van-Tam ostrzegł przed „wyboistą” zimą, mimo że szczepionki były „niesamowicie skuteczne” i jak dotąd zapobiegły około 24 milionom przypadków COVID-19 i 112 000 zgonów. „Ale wiemy również, że ta pandemia jest nadal aktywna. Nie przeszliśmy już jej, wciąż jesteśmy w aktywnej fazie. Wiemy, że ta zima może być czasami wyboista i wiemy, że inne wirusy układu oddechowego, takie jak grypa i RSV, z dużym prawdopodobieństwem powrócą”.

Informacje ze świata

Najwyższy poziom infekcji Covid-19 w UK od trzech MIESIĘCY

Epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii…

Pożar w centrum handlowym Westfield w Stratford [ZDJĘCIA]

Setki kupujących w centrum handlowym…

Poseł Konserwatystów zamordowany w swoim gabinecie w Essex!

Według policji konserwatywny poseł Sir…

Sekretarz Transportu WYKLUCZA lockdown w Boże Narodzenie

Grant Shapps wykluczył kolejną blokadę…

43 000 BŁĘDNYCH wyników testów COVID w Wolverhampton!

Testy na COVID zostały zawieszone…

„Twin-demia” w UK. Złapanie grypy i covid-19 ZWIĘKSZA ryzyko zgonu

COVID-19 i grypa zaczynają krążyć…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych